Sporty niskobudżetowe – nie trzeba wiele!

Sporty niskobudżetowe – nie trzeba wiele!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie, bieganie albo jazda na rowerze to niskobudżetowe sporty, na które warto się zdecydować. Sprawdź, co jeszcze można zaliczyć do aktywności niewymagających dużego wkładu finansowego.

Dlaczego sport?

Zastanawiasz się może, po co uprawiać sport? Odpowiedź jest bardzo prosta: pozwoli to rozwinąć niektóre cechy Twojej osobowości, między innymi upór, determinację, dążenie do upragnionych celów – wszystko to przyda Ci się w życiu zawodowym i codziennym. Nie można tutaj zapominać o odporności psychicznej, którą wyrobisz sobie szczególnie w grach zespołowych, gdzie występuje przeciwnik. Gra w zespołach uczy zdolności przywódczych, komunikacji i współpracy z drugą osobą. Kajakarstwo, żeglarstwo i sporty, w których sytuacja zmienia się dynamicznie, poprawią Twoją umiejętność oceny sytuacji i natychmiastowego podejmowania decyzji. Brak ci pewności siebie i zaufania do własnych możliwości? Pokonywanie coraz to dłuższych tras czy zdobywanie wyższych szczytów z pewnością w tym pomoże!

To tylko kilka przykładów, jak sport na Ciebie wpłynie. Chyba już wiesz, dlaczego warto się na niego zdecydować! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie chcesz w niego inwestować – przynajmniej na samym początku. Podajemy więc pięć przykładów aktywności fizycznej, które nie wymagają dużego wkładu finansowego i na pewno Ci się spodobają!

Liderem wciąż pozostaje bieganie

Wszyscy dobrze wiemy, że bieganie jest jednym z najtańszych sportów i tak pewnie pozostanie. Wszystko, czego Ci potrzeba to dobre, sprawdzone buty gwarantujące wygodę podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Świetnie, jeśli masz także odpowiedni strój. Wielu biegaczy decyduje się także na zegarek z funkcją liczenia kroków, mierzenia tętna czy przebiegniętego dystansu. Dobrze mieć słuchawki, aby umilić sobie czas treningu. Oprócz butów reszta to dodatki, których nie potrzebujesz, jeśli nie chcesz wydawać więcej na sport.

Aktywność fizyczna kojarzona raczej z kobietami. Mężczyźni jednak coraz chętniej decydują się na poranne rozciąganie i ćwiczenia równowagi. Nie można się temu dziwić – joga poprawia koncentrację, uspokaja, wspiera układ trawienny, a dodatkowo mocno wpływa na stabilizację całego ciała. Czego potrzebujesz? Tak naprawdę tylko maty, ale i bez tego mógłbyś ćwiczyć. Sport, który jest tańszy od biegania, a na wyższych poziomach trudności nawet bardziej wymagający!

Piłka nożna z przyjaciółmi

Już wiesz, czego uczą gry zespołowe. Jedną z nich jest piłka nożna – chyba najpopularniejszy sport wśród Polaków. Czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z tym sportem? Odpowiednich butów, czyli korków, jeśli grasz na naturalnej trawie lub butów “turf” na orlik. To jedyny większy wydatek, bo na dobrej jakości piłkę możecie złożyć się z przyjaciółmi. Oczywiście musicie znaleźć przeciwnika i miejsce do gry!

Postaw na pływanie!

Kolejny znany wszystkim sport w tym zestawieniu. Pływanie jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla osób dużo pracujących w siedzącej pozycji. Rozluźnia i wzmacnia cały kręgosłup oraz barki i ramiona. W porównaniu do piłki nożnej czy biegania musisz liczyć się z nieco większym wydatkiem. Strój nim nie będzie – czepek, okulary i kąpielówki nie są drogie. Główne koszty to karnet na basen, który kosztuje około 100 złotych miesięcznie. Jeżeli rzadko pływasz i nie spędzasz na basenie sporej ilości czasu, wybierz jednorazowe wejściówki – z pewnością będzie taniej.

Jazda na rowerze

Niskobudżetowy sport, który jednak będzie nieco bardziej wymagający finansowo od tych poprzednich. Musisz tutaj postawić na sprawdzony rower, a to koszt kilkuset złotych. Jeżeli nie możesz sobie na to pozwolić, wybierz jednoślad używany. W sklepach rowerowych znajdziesz bardzo dobrej jakości sprzęt, który przeszedł już przez jednego właściciela. Cena wtedy mocno spadnie, a Ty zaczniesz swoją przygodę z kolarstwem!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*