Nowe obostrzenia w świecie sportu. Stoki narciarskie, baseny i siłownie ponownie zamknięte!

Nowe obostrzenia w świecie sportu. Stoki narciarskie, baseny i siłownie ponownie zamknięte!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowszy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje wprowadzenie na okres trzech tygodni narodowej kwarantanny, uderzy we wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Miłośnicy sportu będą musieli niebawem rozstać się ze swoimi ulubionymi dyscyplinami.

Według wcześniejszych zapowiedzi, obostrzenia miały ominąć obiekty znajdujące się na świeżym powietrzu, jak choćby cieszące się ogromną popularnością w okresie zimowym stoki narciarskie. Już teraz wiadomo jednak, że wraz z poniedziałkiem 28 grudnia i one zostaną zamknięte przynajmniej do 17 stycznia przyszłego roku, o czym informuje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przymusowa przerwa czeka również sympatyków innych dyscyplin – infrastruktura sportowa będzie czynna jedynie w celu uprawiania sportu zawodowego. Oznacza to, że w okresie od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 z basenów, siłowni czy bieżni skorzystają wyłącznie profesjonalni sportowcy, zaś amatorzy będą musieli obejść się smakiem.

Kwarantanna narodowa zakończy się 17 stycznia 2021 roku, a sport amatorski zostaje objęty dodatkowym ograniczeniem….

Opublikowany przez Biegam Bo Lubię Czwartek, 17 grudnia 2020

Przypomnijmy, że do tej pory zarówno kluby fitness, jak i pływalnie mogły być otwarte pod warunkiem, że prowadziły zajęcia pod okiem trenera czy instruktora. Z powodu niskiej frekwencji spowodowanej pandemią, właścicielom większości obiektów taki układ nie przyniósł profitów, dlatego wielu z nich prawdopodobnie dobrowolnie podda się narodowej kwarantannie.

Cieszyć może natomiast fakt, że aktualnie nie przewiduje się zawieszenia niezwykle popularnych amatorskich rozgrywek w dyscyplinach halowych, do których należą siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Олеся 03.01.2021

    Nowe rozporzadzenie, ktore zyska moc prawna 28 grudnia, wprowadza ponownie czesciowy lockdown. Zamkniete beda centra handlowe i obiekty, w ktorych uprawia sie sport (baseny, silownie, kluby fitness, itp.). Czynne pozostana apteki, sklepy spozywcze, drogerie, sklepy z prasa i ksiazkami, salony fryzjerskie i kosmetyczne i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Dotyczy to takze punktow w galeriach handlowych. Obiekty sportowe beda dostepne tylko dla sportowcow zawodowych, czyli takich, ktorzy maja dochody z uprawianego sportu.