Sport z zielonym światłem od rządu. Piłkarze-amatorzy już wkrótce wrócą do gry!

Sport z zielonym światłem od rządu. Piłkarze-amatorzy już wkrótce wrócą do gry!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie tygodnie minęły pod znakiem niemal całkowitego zamrożenia sportu amatorskiego, w tym także futbolu. Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce piłkarze-amatorzy oraz zespoły z niższych klas rozgrywkowych będą mogły wrócić do gry!

Przypomnijmy, że od końcówki minionego roku zezwolenie na treningi mieli od rządu jedynie profesjonalni sportowcy, drużyny dziecięce i młodzieżowe. Z zieloną murawą oraz halami na jakiś czas musieli pożegnać się natomiast piłkarze-amatorzy, w większości występujący na co dzień w niższych ligach seniorskich. Nic więc dziwnego, że termin wznowienia amatorskich rozgrywek stał pod dużym znakiem zapytania.

Teraz miłośnicy futbolu w rekreacyjnym wydaniu mogą odetchnąć z ulgą – na piątkowej konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia poinformowano o odmrożeniu sportu amatorskiego, co oznacza, że od 12 lutego będzie można powrócić do regularnych treningów na świeżym powietrzu! Znaczna część rozgrywek ma zostać planowo wznowiona w pierwszej połowie marca, co oznacza, że zespoły otrzymają pełne trzy tygodnie na intensywne przygotowania do rundy wiosennej.

Można się spodziewać, że niebawem powrót do treningów oraz rozgrywania spotkań ogłoszą także niezwykle popularne Amatorskie Ligi Piłki Nożnej. Długo nie zwlekała z tym ALPN Tychy, która już w miniony piątek zamieściła na Facebooku post informujący o planach na nadchodzące tygodnie w związku z poluzowaniem obostrzeń. Prawdopodobnie w niedzielę 28 lutego zostanie rozegrany drugi spośród ćwierćfinałowych spotkań Pucharu Ligi. Ostateczne decyzje mają zapaść niebawem.

Najważniejsze dla nas informacje z dzisiejszego dnia to otwarcie od 12 lutego obiektów sportowych dla sportu…

Opublikowany przez ALPN Tychy Piątek, 5 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*