Amatorskie turnieje siatkarskie w Tychach i Warszawie zwieńczeniem pandemicznego roku

Amatorskie turnieje siatkarskie w Tychach i Warszawie zwieńczeniem pandemicznego roku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Świetna wiadomość dla miłośników piłki siatkowej – w grudniu zostaną rozegrane Mistrzostwa Amatorów Miasta Tychy oraz Superpuchar Polski Amatorów 2020 w Warszawie. Organizatorem pierwszej imprezy jest MOSiR Tychy, czynnie wspierany przez Tyski Klub Siatkarski, zaś druga odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Polskiej Ligi Siatkówki.

Do śląskiego turnieju przystąpią zespoły w maksymalnie 10-osobowych składach. Rozgrywki przeznaczone są wyłącznie dla osób uprawiających siatkówkę rekreacyjnie, toteż na parkiecie nie uświadczymy zawodników czy zawodniczek występujących powyżej 2 ligi śląskiej kobiet i mężczyzn, a także młodzieży uczestniczącej w rozgrywkach juniorskich pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej. System zawodów będzie uzależniony od liczby drużyn, a w spotkaniach obowiązywać będą oficjalne zasady PZPS.

Pierwotnie w Mistrzostwach Amatorów Miasta Tychy miało rywalizować dwanaście drużyn, ale w związku z ogromnym zainteresowaniem organizatorzy zdecydowali się zwiększyć tę liczbę do szesnastu zespołów. W ten sposób w turnieju wystąpią Euforia, Drużyna Pierścienia, Mix-Team Pszów, Quick Volley Crew, Spiżowi Mocni, Brave Volley Team, VOLLEY STARS, 4 Fun, EAGLE SPORT TEAM, Volley Team Błyskawica Sosnowiec, Stowarzyszenie Volley Dąbrowa Górnicza, YMCE United, Arkadia Tychy, OCS I Tychy, Mateusz Chęciński oraz Kadra Bobrek Bytom.

Na liście rezerwowej znajduje się jeszcze Volley Team Balviten, któremu przysługuje pierwszeństwo w przypadku wycofania się którejkolwiek ze zgłoszonych drużyn. Zawodnicy trzech najlepszych ekip zostaną nagrodzeni medalami oraz pamiątkowym dyplomem. Dodatkowo gracze, którzy zajmą miejsce na podium, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pierwsze mecze (faza grupowa, a także ćwierćfinały) już w sobotę 5 grudnia od godziny 8:00. Na kolejny dzień zaplanowano natomiast półfinały oraz finał turnieju.

UWAGA!

To nie koniec siatkarskich emocji w amatorskim wydaniu pod koniec roku. W dniach 18-20 grudnia w Warszawie odbędzie się bowiem Superpuchar Polski Amatorów 2020 w Piłce Siatkowej. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest ukończenie 18. roku życia oraz brak ważnej licencji na sezon 2020/21 w rozgrywkach PZPS na szczeblu centralnym i wojewódzkim. Aktualnie trwają zapisy, których do 11 grudnia można dokonać za pośrednictwem strony competit.pl.

SUPERPUCHAR POLSKI AMATORÓW WARSZAWA 2020

Superpuchar Polski Amatorów w Piłce Siatkowej w Warszawie w dniach…

Opublikowany przez Polska Siatkówka Masters i Amator Poniedziałek, 16 listopada 2020

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*