Ruszyły zapisy na Tour de Pologne Amatorów! Tegoroczny wyścig poświęcony pamięci Ryszarda Szurkowskiego

Ruszyły zapisy na Tour de Pologne Amatorów! Tegoroczny wyścig poświęcony pamięci Ryszarda Szurkowskiego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy szybkiej jazdy na rowerze mogą zacząć powoli odliczać tygodnie do sierpnia – to w tym miesiącu zostanie bowiem rozegrany tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kultowy wyścig będzie poświęcony pamięci wybitnego polskiego kolarza szosowego, Ryszarda Szurkowskiego.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa i już od przeszło dekady zrzesza sympatyków tejże dyscypliny. O gigantycznej popularności wyścigu najlepiej świadczy fakt, że jego poprzednie edycje potrafiły zgromadzić niemal trzy tysiące zawodników! Nagły wybuch pandemii sprawił niestety, że ubiegłoroczna odsłona zawodów musiała zostać odwołana. Wiele wskazuje jednak na to, że w 2021 roku zmagania amatorów powrócą i zostaną rozegrane w Arłamowie.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów tradycyjnie odbędzie się na fragmencie trasy, z której korzystają również zawodowi kolarze. Dzięki temu każdy uczestnik podczas wyścigu będzie mógł poczuć się niczym prawdziwy profesjonalista. Pełna długość trasy, na której znajduje się górska premia w Kalwarii Pacławskiej, wyniesie 80 km. Imponująco prezentuje się również licząca 1365 metrów suma przewyższeń.

Organizatorzy zdecydowali, że sierpniowa edycja zawodów zostanie rozegrana pod nieco zmienioną oficjalną nazwą – ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Dwukrotny wicemistrz olimpijski i dwunastokrotny mistrz Polski zmarł 1 lutego bieżącego roku. Szurkowski od samego początku był mocno zaangażowany w rywalizację amatorów, w związku z czym postanowiono oddać mu należny hołd poświęcając imprezę jego pamięci.

Rejestracja na wydarzenie jest otwarta już od kilku dni, a zadeklarować swój udział w wyścigu można za pośrednictwem strony domtel-sport.pl. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące ORLEN Tour de Pologne Amatorów znajdziemy natomiast na oficjalnej stronie zawodów. Rozpoczęcie kultowych zmagań szosowych 10 sierpnia 2021 roku!

Mamy to!
10 sierpnia, start i meta pod Hotel Arłamów
Długość trasy: 80 km
Przewyższenie: 1365 m
Zupełnie nowy PKN ORLEN…

Opublikowany przez ORLEN Tour de Pologne Amatorów Piątek, 26 lutego 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*