5 przydatnych akcesoriów do smartfona dla biegacza

5 przydatnych akcesoriów do smartfona dla biegacza
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie stało się jedną z ulubionych form aktywności Polaków, którzy trenują i chętnie podejmują wyzwania w zawodach. Na jogging warto zabrać ze sobą smartfon, który dzięki rozbudowanej funkcjonalności ułatwia kontrolowanie tempa, gromadzi dokładne statystyki i uprzyjemnia czas, szczególnie na dłuższych dystansach. Oto 5 praktycznych gadżetów do smartfona, w które zdecydowanie warto zainwestować.

1. Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowa słuchawka umieszczona bezpośrednio w uchu zewnętrznym, bez żadnych plączących się przewodów, to doskonałe rozwiązanie dla biegaczy, którzy w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów lubią słuchać:

  • muzyki,
  • audiobooków,
  • podcastów,
  • radia.

Dzięki bezprzewodowym słuchawkom możesz także odebrać połączenie telefoniczne bez przerywania biegu. Jak to możliwe, że dźwięk przenosi się w czasie rzeczywistym i z taką czystością? Wszystko dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth. Słuchawki bezprzewodowe oferują wszyscy wiodący producenci (od Xiaomi po Apple). W najnowszych modelach smartfonów nie ma zresztą tradycyjnej, przewodowej alternatywy, ponieważ urządzenia coraz częściej są pozbawione popularnego złącza mini jack 3,5 mm.

Gdy wyszukujesz atrakcyjną ofertę telefonu na stronie https://komorkomat.pl/, koniecznie sprawdź również ten techniczny detal, aby na czas biegania dysponować odpowiednio dobranymi słuchawkami dousznymi lub nausznymi.

2. Etui i szkło hartowane

Bieganie z telefonem w kieszeni jest niewygodne i stwarza ryzyko uszkodzenia sprzętu. Za chwilę omówimy gadżety, które gwarantują komfort pod tym względem. Na moment wróćmy jednak do niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą upadek smartfona, zwłaszcza jeśli biegniesz na twardej nawierzchni typu asfalt lub kostka brukowa. Dobrze wiesz, że nowoczesne urządzenia mają dość wrażliwe ekrany dotykowe czy aparaty, a wymiana tych części jest bardzo droga. Dlatego jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, zainwestuj w szkło hartowane i estetyczne etui amortyzujące upadek.

3. Etui naramienne

Ustaliliśmy już, że bieganie z telefonem w ręku lub kieszeni nie jest najlepszym pomysłem, bo upadek może się skończyć bardzo kosztowną awarią. Telefon warto mieć jednak przy sobie – do kontaktu z bliskimi, słuchania muzyki, zbierania danych w trakcie biegu. Przydatnym gadżetem jest zatem specjalne etui na ramię – mocowane na rzep i w pełni regulowane. Przeźroczysta powierzchnia ułatwia kontrolowanie tego, co wyświetla się na ekranie.

4. Uchwyt na klatkę piersiową

Do ciekawych akcesoriów należy też uchwyt, który przypina się na klatkę piersiową, żeby założyć w tym miejscu smartfon albo kamerę sportową w rodzaju GoPro. Z takich „szelek” korzystają przede wszystkim pasjonaci sportów ekstremalnych czy rowerzyści chcący dokładnie zarejestrować pokonywaną trasę. Również wśród biegaczy nie brakuje osób, które chcą uwieczniać swoje wyczyny lub są np. aktywne w mediach społecznościowych i w ten sposób rejestrują treść video.

5. Opaska sportowa

Prawdziwym hitem ostatnich lat są opaski sportowe na rękę – stosunkowo tanie, a przez to powszechnie stosowane przez aktywnych użytkowników smartfonów. Niekiedy są nawet dodatkiem do abonamentu (aktualne promocje i najlepsze oferty operatorów porównasz na stronie https://komorkomat.pl/abonament/). Opaska sportowa służy m.in. do pomiaru kroków, spalonych kalorii, czasu aktywności czy tętna. Za pomocą Bluetooth łączy się z aplikacją w smartfonie i przekazuje wiele istotnych danych.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*