W oczekiwaniu na łyżwowe szaleństwo. Kolejne nowoczesne lodowiska otworzą się już w tym roku!

W oczekiwaniu na łyżwowe szaleństwo. Kolejne nowoczesne lodowiska otworzą się już w tym roku!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima w Polsce wreszcie dopisała i trwa w najlepsze, a w tym czasie na terenie całego kraju budowane lub modernizowane są kolejne lodowiska. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się najbardziej aktualnym projektom, które imponują swoim rozmachem.

W poniedziałek 25 stycznia dobiegła końca modernizacja lodowiska w Dębicy, dzięki której obiekt zyskał m.in. energooszczędną technologię oraz odświeżone zaplecze techniczne. Dodatkowo płyta lodowiska została powiększona do wymiarów 26 x 60 metrów, a wisienką na torcie jest nowoczesny wygląd całego kompleksu. Dokonano już odbioru technicznego efektownej ślizgawki i niebawem powinna być ona dostępna dla klubów sportowych.

Zakończyła się modernizacja lodowiska

Trwająca od 2019 roku gruntowna modernizacja dębickiego lodowiska właśnie…

Opublikowany przez Miasto Dębica Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Z kolei lodowisko miejskie w Malborku dopiero zaczyna być unowocześniane. Prace planowo mają potrwać od 1 kwietnia do połowy maja 2021 roku. Nadrzędne cele to rozbudowa tafli do wymiarów 24×50 m oraz instalacja nowego systemu mrożenia. Nie wiadomo jednak, czy projekt otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa. Jeśli złożony wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie, modernizacja będzie musiała odbyć się etapowo.

Jeszcze w tym roku powstanie także zupełnie nowa hala lodowiskowa w Ełku. Na realizację tego ambitnego przedsięwzięcia miasto pozyskało niemal 1,6 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki! Lodowisko mieszczące się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma być gotowe do użytku już w pierwszej połowie grudnia 2021 roku.

Powoli ku końcowi zmierza natomiast budowa lodowiska w Bytomiu. Nowoczesny obiekt docelowo ma być areną najważniejszych sportowych zmagań, a w międzyczasie będzie dostępny dla łyżwiarzy-amatorów. Co ciekawe, hala w dalszym ciągu nie została oficjalnie „ochrzczona”, dlatego też władze miasta postanowiły zorganizować wśród mieszkańców konkurs na najlepszą nazwę. Swoje propozycje można zgłaszać do piątku 29 stycznia do godziny 11:59.

Wymyśl nazwę nowej hali lodowiska i zgarnij roczny karnet na wszystkie wydarzenia organizowane w nowym obiekcie, w tym…

Opublikowany przez Miasto Bytom Piątek, 15 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*