Ośrodek Sportu i Rekreacji bez działu… sportu! Absurdalny przypadek w Olsztynie

Ośrodek Sportu i Rekreacji bez działu… sportu! Absurdalny przypadek w Olsztynie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośników aktywności fizycznej z Olsztyna i okolic czeka na sam koniec burzliwego 2020 roku przykra niespodzianka. Wraz z końcem grudnia w tamtejszym Ośrodku Sportu i Rekreacji ma zostać bowiem zlikwidowany dział… sportu.

Niekorzystna dla sportowców-amatorów decyzja jest spowodowana oszczędnościami planowanymi w budżecie miasta, które wobec nieustającej pandemii koronawirusa znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Poprzez usunięcie swojego statutowego działu, OSiR liczy na zanotowanie zysku w wysokości ponad miliona złotych.

Wielką niewiadomą jest zatem organizacja licznych imprez sportowych rozgrywanych na terenie stolicy Warmii i Mazur, w tym cieszącego się olbrzymią popularnością wydarzenia pod szyldem Olsztyn Biega. Już teraz wiadomo, że kolejnym pokłosiem cięć w kosztach będą zwolnienia. Na ten moment trzech pracowników otrzymało już wypowiedzenia, natomiast trzech innych będzie musiało się przekwalifikować i zmienić dotychczasowe stanowiska.

Podjęty ruch spotkał się oczywiście z wyraźną dezaprobatą mieszkańców Olsztyna, spośród których wielu regularnie startowało w zawodach organizowanych przez OSiR. Z komunikatu wydanego przez instytucję wynika jednak, że likwidacja działu sportu nie jest równoznaczna z zupełną rezygnacją z przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych. Organizacja lub współorganizacja imprez sportowych wciąż będzie możliwa, a wraz z poprawą sytuacji finansowej miasta ośrodek planuje stopniowy powrót do dotychczasowej działalności.

‼️
W związku z trudną sytuacją finansową miasta Olsztyna i koniecznością mocnego okrojenia budżetu na 2021 rok oraz…

Opublikowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*