Rusza nowy sezon w Amatorskich Ligach Piłki Siatkowej

Rusza nowy sezon w Amatorskich Ligach Piłki Siatkowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatni kwartał roku to czas, kiedy do gry wkraczają siatkarze-amatorzy. Tym razem, ze względu na koronawirusa, otoczka ligowych spotkań będzie się znacząco różnić od dotychczasowych, jednak dla wielu organizatorów popularnych ALPS-ów już sama inauguracja nowych rozgrywek jest ogromnym sukcesem.

Siatkówka, także ta w wydaniu rekreacyjnym, wciąż cieszy się nad Wisłą ogromną popularnością. Tylko na przestrzeni ostatnich lat w całym kraju powołano do życia kilkadziesiąt różnych rozgrywek piłki siatkowej dedykowanych amatorom. Niestety z uwagi na pandemię COVID-19 nie wszystkim ligowcom udało się dokończyć poprzednią kampanię. W niektórych przypadkach przerwa pomiędzy sezonami trwała ponad pół roku, ale już tej jesieni wiele drużyn wraca na parkiety!

W poniedziałek 5 października ponownie wystartowała Rybnicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours. Do edycji 2020/21 przystąpiły aż 24 zespoły z województwa śląskiego, mimo że część z nich do ostatniej chwili musiała szukać wolnej hali spełniającej regulaminowe wymogi. Organizatorzy są pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem.

„W bieżącym sezonie nie obyło się bez zgłoszenia nowych ekip, co świadczy o popularności naszej ligi. W gronie „nowicjuszy” znalazły się drużyny z Pszowa, Knurowa oraz odległych Katowic. Już od przyszłego poniedziałku zacznie się twarda rywalizacja zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze. Na uwagę zasługuje również fakt, że do grona pierwszoligowców awansowały aż trzy drużyny: SMUKS Orzesze, Floorsky Pawłowice oraz ALBION TEAM Rybnik” – czytamy na łamach portalu rybnik.com.pl.

Za nami także inauguracja 24. sezonu Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. W Arenie Rafako rozegrane zostały w minioną niedzielę cztery premierowe spotkania, które okazały się bardzo jednostronnymi widowiskami. Pierwszy komplet punktów wywalczyły zespoły Zoo-Mar Lunatyków (3:0 z SNW Głubczyce), Leśnej Perły Damons Rybnik (3:0 ze Złotnikiem), Nowiny.pl Katolik Group (3:0 z Agrotim-Na Fali) oraz Progress Szkoły Językowej (3:1 z Animagiem).

W najbliższy weekend ruszy natomiast jeden z największych ALPS-ów w Polsce – Białołęcka Liga Siatkówki, zaś tydzień później Amatorska Liga Piłki Siatkowej w Lublinie oraz Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej. Inne organizacje, jak Ursusowska Liga Siatkówki czy Złotowska Liga Piłki Siatkowej, podjęły natomiast decyzję o dokończeniu poprzednich rozgrywek i przełożeniu startu kolejnych na listopad. W tym miesiącu rozpocznie się również ALPS w Radomsku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*