Modele z surowców wtórnych zaprezentowane na zlocie modelarzy w Lubuskiem

Modele z surowców wtórnych zaprezentowane na zlocie modelarzy w Lubuskiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w zorganizowaniu premierowej edycji Pikniku Modelarskiego w Cigacicach. Do lubuskiej wsi położonej nad Odrą zawitało pod koniec lipca kilkudziesięciu pasjonatów modelarstwa z wielu regionów Polski. Niektórzy z nich zaprezentowali unikatowe modele wykonane z surowców wtórnych!

Kryzys epidemiologiczny i związany z nim okres kwarantanny sprzyjają rozwijaniu indywidualnych pasji, a także wzmagają kreatywność. Tę tezę potwierdzili także uczestnicy I Pikniku Modelarskiego w Cigacicach. Na zlocie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Regionu Cigacic zostało zaprezentowanych wiele autorskich modeli samolotów, wśród których znalazły się imponujące konstrukcje wykonane z surowców odnawialnych.

W ramach weekendowej imprezy zorganizowany został również konkurs w trzech kategoriach: makiety II wojna światowa (zwyciężył model P47 Thunderbolt w skali 1:4, skonstruowany przez Ryszarda Kucza z Klubu Modelarzy Poznań), makiety odrzutowców (triumfował Bartosz Cierzniak z Aeroklubu Piła ze swoim modelem Viper w skali 1:4) oraz makiety szybowców (nagroda dla Zbigniewa Peksy z Aeroklubu Poznańskiego za model Bąk 1 w skali 1:2,8).


https://www.facebook.com/umsulechow/posts/3077009869034737

I Piknik Modelarski w Cigacicach ma być początkiem dłuższego cyklu. Organizatorzy chcą, aby pasjonaci modelarstwa z całego kraju rokrocznie spotykali się w tej małej, aczkolwiek bardzo malowniczej wiosce w powiecie zielonogórskim. Stałym elementem każdego zlotu mają być nie tylko prezentacje modeli, ale także pokazy lotnicze z udziałem konkursowych makiet.

\

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*