Akademia Tenisowa Tenis Kozerki otrzyma dofinansowanie Ministerstwa Sportu!

Akademia Tenisowa Tenis Kozerki otrzyma dofinansowanie Ministerstwa Sportu!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała o finansowym wsparciu budowy Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, stanowiącej Centrum Szkoleniowe PZT. Ważna dla tenisowego środowiska deklaracja padła podczas XVI Gali Sportu i Biznesu.

Gala Sportu i Biznesu to odbywająca się nieprzerwanie od 2004 roku uroczystość, przy okazji której nagradzane są zarówno jednostki, jak i instytucje, których działalność na przestrzeni danego roku miała bezpośredni wpływ na rozwój polskiego sportu, a przede wszystkim rozbudowę jego relacji z biznesem. Tym razem wydarzenie odbyło się w piątek 18 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Udział w Gali wzięła między innymi aktualna Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk, która miała okazję wręczyć statuetkę DEMES w kategorii „Polski Związek Sportowy”.

Wspomniane wyróżnienie zostało przyznane po raz pierwszy. Wśród nominowanych organizacji znalazły się Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Tenisa Stołowego i Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Po statuetkę sięgnął ostatecznie mogący pochwalić się w minionym roku sporymi osiągnięciami PZT.

Niezwykle istotnym wydarzeniem było pozyskanie przez Polski Związek Tenisowy znaczącego sponsora w postaci Grupy LOTOS – to zdecydowanie najbardziej stabilny partner w niemal 100-letniej historii polskiego tenisa. Umowę podpisano 6 lutego 2019 roku, a współpraca obu instytucji w perspektywie czasu okazała się niezwykle owocna. Dzięki wpływowemu partnerowi PZT ma możliwość realizowania projektów, które wpływają na rozwój dyscypliny i wzmacnianie jej pozycji jako sportu nie tylko na krajowym podwórku, lecz również na całym świecie. Lista przedsięwzięć jest długa, a zaliczają się do nich m.in. Narodowy Program Upowszechniania Tenisa, w ramach którego najmłodsi gracze otrzymują wsparcie finansowe w około stu ośrodkach, czy też LOTOS PZT Polish Tour – cykl zawodowych turniejów dla kobiet i mężczyzn, gdzie przyznawane są nagrody zaliczane do klasyfikacji światowej ITF. Największy rozmach towarzyszył jednak stworzeniu LOTOS PZT Team – programu wspierającego najbardziej utalentowanych polskich zawodników w momencie przechodzenia od juniora do grona zawodowców.


https://www.facebook.com/PZTofficial/posts/3327751193985920

Polski Związek Tenisowy jest organizatorem szeregu turniejów i chociaż duża część z nich – jak choćby wspomniany LOTOS PZT Polish Tour – dedykowana jest zawodowcom, nie brakuje też imprez skierowanych do graczy nieprofesjonalnych. Podczas Narodowego Dnia Tenisa, w którym biorą udział celebryci i gwiazdy tej dyscypliny sportu, swoich sił na tenisowym korcie mogą spróbować również dzieci czy amatorzy. We wrześniu ubiegłego roku w wydarzeniu odbywającym się na PGE Narodowym udział wzięło nawet kilkanaście tysięcy osób! W bieżącym roku, ze względu na COVID-19, postanowiono natomiast, że Narodowy Dzień Tenisa zostanie zorganizowany w dziesięciu różnych miastach. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, wydarzenie ponownie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców.

Zdjęcie wyróżniające: Ministerstwo Sportu / Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*