Efektywny trening na siłowni plenerowej? Jak najbardziej!

Efektywny trening na siłowni plenerowej? Jak najbardziej!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aktywność fizyczna powinna stanowić ważną część życia każdego człowieka. Niestety, nie każdy ma czas lub środki finansowe, by wykupić karnet na siłownię. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być korzystanie z ogólnodostępnych siłowni plenerowych. Zobacz, jak zaplanować efektywny trening na świeżym powietrzu!

Siłownie plenerowe pojawiają się od lat zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach w całym kraju. Stanowią świetną alternatywę dla osób, które chcą nieco się poruszać na świeżym powietrzu bez konieczności zakupu karnetu na siłownię. W poniższym wpisie przedstawiamy największe zalety regularnego korzystania z siłowni plenerowej!

Siłownia plenerowa – osiągnij wymarzone rezultaty

Dla wielu osób, które nie mają odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń w domu, ale z różnych powodów nie chcą płacić za siłownię, doskonałą opcją jest siłownia plenerowa. Urządzenia do ćwiczeń outdoorowych coraz częściej można spotkać w miejskich parkach, w pobliżu placów zabaw, na osiedlach i w okolicach handlowych. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku, może za darmo ćwiczyć przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu – i to na świeżym powietrzu.

Czy możliwe jest zbudowanie masy mięśniowej tylko dzięki korzystaniu z siłowni plenerowej? Jak najbardziej! Wystarczy regularność i dobry plan treningowy, a efekty zaczniesz zauważać już po kilku tygodniach. Na początek zaplanuj 2-4 treningi tygodniowo, przy wykorzystaniu wszystkich sprzętów dostępnych na zewnętrznej siłowni. Wystarczy już 45-minutowy trening, aby dobrze wykorzystać urządzenia outdoorowe.

Jakie ćwiczenia wykonasz na siłowni plenerowej?

Większość siłowni plenerowych składa się z podstawowych urządzeń do ćwiczeń różnych grup mięśniowych. Niezależnie od tego, jak rozbudowana jest siłownia zewnętrzna, zazwyczaj można na niej wykonać ćwiczenia takie jak:

  • podciąganie na drążku – doskonałe na rozwój mięśni pleców;
  • pompki na poręczach – wzmocnienie mięśni ramion;
  • prasa nożna – ćwiczenie do wzmacniania mięśni nóg;
  • wahadło – przyjemne ćwiczenie poprawiające kondycję i wzmacniające mięśnie stabilizujące;
  • twister – wzmacnia mięśnie brzucha, w tym także mięśnie skośne;
  • wyciąg górny – rozwój mięśni grzbietu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała;
  • wioślarz – zaangażowanie mięśnia czworobocznego i ogólne wzmocnienie mięśni pleców;
  • rozpiętki – angażowanie mięśni klatki piersiowej.

Nawet jeśli początkowo wiele z tych ćwiczeń brzmi dla Ciebie obco, ponieważ wcześniej nie ćwiczyłeś na profesjonalnym sprzęcie, większość urządzeń w siłowni plenerowej wyposażono w instrukcję korzystania. Dzięki opisom i grafikom z łatwością pojmiesz, jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenie oraz które partie mięśni pozwoli ono wzmacniać.
A co w przypadku, gdy w Twojej okolicy nie ma jeszcze siłowni plenerowej? Wraz ze swoją społecznością spróbujcie przekonać władze miejscowości, zarządców osiedli czy spółdzielnie mieszkaniowe, że urządzenia do ćwiczeń outdoorowych są świetną zachętą do aktywności fizycznej!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*