Czy ceny energii mogą być problemem dla sportu amatorskiego?

Czy ceny energii mogą być problemem dla sportu amatorskiego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podwyżki energii to problem, z którym mierzymy się w ostatnim czasie we wszystkich dziedzinach życia. Rosnące ceny może odczuć nie tylko sport profesjonalny, ale także amatorski.

Sport z pewnością nie byłby dziś w tym samym miejscu bez upowszechnienia energii elektrycznej. W dobie nowoczesnych technologii każdy trening czy wielkie wydarzenie sportowe oznacza astronomiczne zużycie prądu. Nic więc dziwnego, że wyraźne podwyżki cen tego surowca coraz bardziej dają się we znaki.

Czas oszczędności nadchodzi wielkimi krokami i może okazać się, że dosięgnie zarówno sportu profesjonalnego, jak i… amatorów, uprawiających różne dyscypliny wyłącznie jako hobby. Radykalne zmiany w wykorzystywaniu energii powinny nastąpić nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim dla dobra planety.

Sport amatorski generuje oczywiście dużo mniejsze wykorzystanie energii elektrycznej niż zmagania zawodowców. Jednocześnie przynosi on jednak nieporównywalnie mniej okazałe zyski. Wcale nie jest zatem powiedziane, że amatorskie kluby i instytucje sportowe będą mogły przetrwać bez wyraźnego ograniczenia zużycia prądu.

Przewagą sportu amatorskiego w kontekście oszczędzania energii jest fakt, że potencjalne zmiany będą łatwiejsze do zaaplikowania, aniżeli w przypadku sportu o charakterze profesjonalnym. Niemniej jednak jest to problem, na który miłośnicy amatorskich zmagań powinni zwrócić uwagę.

Zdj. główne: Matthew Henry/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*