Rajd Dakar dla każdego. Ty także możesz dołączyć do pustynnego wyścigu!

Rajd Dakar dla każdego. Ty także możesz dołączyć do pustynnego wyścigu!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rajd Dakar kojarzy się przede wszystkim z profesjonalnymi zmaganiami, tymczasem w rzeczywistości około 80% jego uczestników stanowią amatorzy. Czego zatem potrzeba, aby wziąć udział w tej prestiżowej imprezie?

Rajd Dakar to największy i zarazem najbardziej znany na świecie rajd terenowy. Zdradzieckie piaski pustynne każdorazowo przyciągają rzesze zawodowców, a także osób jeżdżących rekreacyjnie, które chcą spróbować swoich sił w wyjątkowo wymagających warunkach.

W wyścigu może wziąć udział niemalże każdy miłośnik ekstremalnej jazdy. Poza posiadaniem niezbędnego pojazdu oraz budżetu, jedynym oficjalnym wymogiem jest ukończenie 18. roku życia. Organizatorom zależy jednocześnie, by uczestnicy byli w pełni przygotowani na niełatwe wyzwanie, wobec czego podczas odbioru administracyjnego mogą zadać śmiałkowi kilka pytań dotyczących regulaminu.

Zawodnicy Rajdu Dakar nie muszą martwić się o aspekty techniczne. Na miejscu otrzymają bowiem konieczny sprzęt, jak choćby nadajnik GPS, za który przyjdzie zapłacić wyłącznie w przypadku uszkodzenia. Dodatkowo organizator zapewnia transport sprzętu, ubezpieczenie, pomoc medyczną i posiłki na biwakach – wszystko w ramach wpisowego.

Fajne nowe przepisy na Dakarze.
Żeby wyrównać szanse zawodników.
Warto przeczytać.

Książka drogowa: teraz w…

Opublikowany przez Quad Bóbr Team Nowogród Bobrzański Niedziela, 5 stycznia 2020

Tegoroczna 43. edycja Rajdu Dakar już trwa i jest naznaczona sukcesami polskich zawodników. Korzystający z lekkiego pojazdu UTV Aron Domżała oraz Maciej Marton odnieśli zwycięstwo w czwartym etapie wyścigu, natomiast Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk znaleźli się na drugim miejscu.

Foto wyróżniające: Marcelo Maragni / Red Bull Photofiles / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*