Zakończenie sezonu rowerowego coraz bliżej. Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym jedną z ostatnich imprez

Zakończenie sezonu rowerowego coraz bliżej. Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym jedną z ostatnich imprez
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W najbliższy weekend w Zielonej Górze/Drzonkowie najlepsi zawodnicy z całego kraju, a także amatorzy dwóch kółek zmierzą się w Ogólnopolskim Wyścigu w kolarstwie przełajowym o Puchar Prezydenta Miasta Zielonej Góry. Wydarzenie to odbędzie się w ramach IV serii Pucharu Polski CX.

Rywalizacja będzie miała miejsce na nowoczesnym obiekcie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze/Drzonkowie. Na niezwykle widowiskowej trasie kolarzom przyjdzie stawić czoła rozmaitym przeszkodom w postaci schodów, sekcji piachu czy dwustronnego boxu technicznego. Długość rundy wyniesie 2,7 km.

Na uczestników wyścigu czeka nie tylko mnóstwo nagród, ale również energetyczny catering, kawa i ciasto. Podczas tegorocznej edycji na trasie zabraknie widowni, lecz dla zainteresowanych prawdopodobnie zostanie przeprowadzona relacja live na Facebooku.

Oficjalna trasa wyścigu ⬇️⬇️⬇️
Przypominamy, że w najbliższą sobotę 7 listopada br. na terenie WOSiR Drzonków odbędzie…

Opublikowany przez WOSiR Drzonków Wtorek, 3 listopada 2020

Na listopadowym wydarzeniu pojawi się także wyjątkowy gość – Marek Konwa, który dzierży aktualnie tytuł mistrza Polski. Planowane są zawody w kilku grupach, wobec czego poza zawodowcami możliwość startu i ewentualnego sięgnięcia po nagrody przysługuje także osobom uprawiającym kolarstwo rekreacyjnie. W związku z brakiem kibiców nie odbędą się jednak dodatkowe zawody MTB dla dzieci. Organizatorzy przekonują, że nadrzędnym celem wyścigu jest popularyzacja kolarstwa przełajowego, a sam Puchar Polski ma być przede wszystkim niezapomnianą przygodą.

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę 7 listopada o godzinie 10:00. Zapisy trwają do 4 listopada, a rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony super-sport.com.pl. Opłaty startowe dla profesjonalistów są zgodne z tegorocznym taryfikatorem PZKol, natomiast kolarzom-amatorom przyjdzie zapłacić 30 zł. Płatności można dokonać również w dniu wyścigu w Biurze Zawodów, ale w takim przypadku kwota będzie o 10 zł wyższa.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*