2021 rokiem biegaczy! Ruszyły zapisy na TriCity Trail i Silesia Marathon

2021 rokiem biegaczy! Ruszyły zapisy na TriCity Trail i Silesia Marathon
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Biegacze-amatorzy mają wreszcie powody do optymizmu – na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że 2021 rok będzie obfitował w liczne imprezy biegowe. Przed kilkoma dniami wystartowały już zapisy na odbywające się w drugiej połowie roku Silesia Marathon oraz TriCity Trail.

Jako pierwszy odbędzie się rozgrywany na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego bieg terenowy TriCity Trail. Tegoroczną edycję zawodów zaplanowano na 10 lipca 2021 roku. W ramach imprezy uczestnicy będą rywalizować na trzech trasach o różnym stopniu zaawansowania – TriCity Trail 80+ (83 km), TriCity Trail Maraton+ (49,1 km), a także TriCity Trail Półmaraton (21,4 km). Dodatkowo przygotowano oddzielne zawody przeznaczone dla dzieci i młodzieży. TriCity Trail Junior będzie składał się z dystansów od 300 m do 2 km.

Rejestracja na bieg terenowy jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej tricitytrail.pl. Opłata startowa – w zależności od wybranego dystansu – może wynieść od 55 do 115 zł. Warto wspomnieć, że zawodnicy biorący udział w TriCity Trial mogą nadać swojemu startowi charakter charytatywny i w ten sposób wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Za tego typu pakiet zapłacimy o 30 złotych więcej.

Zapisy do edycji 2021 ruszyły!

➡ https://zapisy.krokdonatury.pl/

Postaramy się (i to bardzo!), by 10 lipca 2021 na długo został w Waszej pamięci!

Opublikowany przez TriCity Trail Czwartek, 21 stycznia 2021

Silesia Marathon został z kolei zaplanowany na niedzielę 3 października. Organizatorzy liczą, że uda się przynajmniej częściowo powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kiedy to śląskie zawody mogły poszczycić się mianem największego maratonu w Polsce. Z tego powodu zwiększono limity numerów startowych. Na trasie prowadzącej ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich oraz Chorzowa można zatem spodziewać się rekordowej liczby zawodników. W maratonie będzie mogło pobiec 5 tysięcy osób, w półmaratonie 8 tysięcy, natomiast niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w 50-kilometrowym ultramaratonie otrzyma tysiąc chętnych.

Zadeklarować swój udział w wydarzeniu można już teraz na stronie silesiamarathon.pl. Do piątku 12 lutego trwa promocja, dzięki której zawodnicy rejestrują się na dowolny dystans za jedyne 80 zł. W dniu zawodów za start w maratonie i ultramaratonie zapłacimy już 200 złotych, dlatego warto dokonać rejestracji online.

To już dziś! 🤩 Właśnie wystartowały zapisy na wszystkie 3 dystanse w ramach Silesia Marathon 2021!

Do 12 lutego macie…

Opublikowany przez Silesia Marathon Czwartek, 21 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*