Pomaganie mierzone kilometrami. Startuje akcja „Świąteczne Bieganie”!

Pomaganie mierzone kilometrami. Startuje akcja „Świąteczne Bieganie”!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już za kilkanaście godzin zostanie zainaugurowana coroczna akcja charytatywna „Świąteczne Bieganie”. Stawka jest wysoka, bowiem w grę wchodzi aż 20 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na stypendia Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Inicjatorem akcji „Świąteczne Bieganie” jest Marcin Konieczny – mistrz świata Ironman w kategorii M45 z 2017 roku. Zasady nie należą do skomplikowanych. Jeśli uczestnikom danej edycji uda się pokonać łącznie więcej kilometrów niż w roku ubiegłym, wówczas sponsorzy zasilą budżet Nidzickiego Funduszu Lokalnego zadeklarowaną wcześniej kwotą. W tym roku biegaczy czeka nie lada wyzwanie, gdyż do przebicia jest robiący wrażenie dystans 73 243 km.

Charytatywne przedsięwzięcie trwa już od 2017 roku, kiedy to przebiegnięto w sumie 16 tysięcy kilometrów. Inicjatywa okazała się niemałym sukcesem, o czym najlepiej świadczy fakt, że w kolejnej odsłonie pokonany przez uczestników dystans wzrósł niemal trzykrotnie! W poprzedniej edycji akcji wystartowało natomiast 3,5 tys. osób, dzięki czemu końcowy wynik był jeszcze bardziej imponujący.

„Absolutnie nie spodziewałem się, że akcja rozwinie się na taką skalę. Zaczynaliśmy przecież od zakładu o tysiąc kilometrów. Totalnie nie wyobrażałem sobie, że znajdzie się tak jak w roku ubiegłym, prawie 3,5 tysiąca ludzi, którym będzie chciało się zamiast tradycyjnego obżarstwa pójść pobiegać lub pospacerować. Znaczy są inni wariaci oprócz mnie w tym kraju” – powiedział Marcin Konieczny na łamach portalu biegowe.pl.

W „Świątecznym Bieganiu” może wziąć udział każdy, kto ma ochotę wesprzeć uczniów oraz studentów z terenu powiatu nidzickiego, a przy okazji spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Wystarczy pokonać dowolny dystans, a następnie poprzez specjalny formularz podać swój wynik na stronie tri-post.pl. Akcja rozpocznie się 25 grudnia i potrwa do ostatnich sekund drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

W święta warto wstać od stoły i ruszyć się na spacer lub bieganie! Tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Nie zapomnijcie…

Opublikowany przez Biegowy świat Wtorek, 22 grudnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*