Gdańsk jako przystań dla biegaczy. Wkrótce startuje nowy cykl imprez!

Gdańsk jako przystań dla biegaczy. Wkrótce startuje nowy cykl imprez!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biegacze-amatorzy mają nadzieję, że rozpoczęty niedawno rok będzie zdecydowanie bardziej udany pod względem wydarzeń związanych z ulubioną aktywnością. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi Gdański Ośrodek Sportu z zupełnie nowym cyklem imprez pod hasłem #RUNGDN.

#RUNGDN w założeniu nie zalicza się wprawdzie do biegów wirtualnych, aczkolwiek jego formuła będzie się od takowych jedynie nieznacznie różnić. Uczestnicy nie spotkają się więc w zorganizowanej grupie, a limit osób jednocześnie biorących udział w zmaganiach został ograniczony do 250.

Zawody odbędą się w weekend 30-31 stycznia 2021. Na przestrzeni tych dwóch dni każdy zawodnik będzie miał możliwość pokonania – wedle własnego uznania – dystansu 5 km lub 10 km na pętli o długości 2,5 km w godzinach 10:00-15:00. Trasa, którą zmierzono przy pomocy nadajnika GPS, nie posiada atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przed biegiem uczestnicy otrzymają numer startowy, natomiast wyniki będą na bieżąco rejestrowane przy użyciu systemu pomiaru czasu. #RUNGDN ma charakter towarzyski, o czym najlepiej świadczy fakt, że po ukończeniu wyścigu każdy otrzyma okolicznościowy medal i gadżet – niezależnie od uzyskanego rezultatu.

Zadeklarować swój udział w gdańskim biegu można za pośrednictwem strony zapisy.sts-timing.pl. Wysokość opłaty startowej jest zależna od wybranego wariantu i waha się od 20 do 55 zł. Wspomniany wcześniej numer startowy będzie do odebrania w Biurze Startowym, mieszczącym się przy wejściu na ul. Wypoczynkową, nieopodal Mola Brzeźno.

Styczniowe wydarzenie będzie dopiero pierwszą z aż czterech edycji cyklu #RUNGDN zaplanowanych na bieżący rok. To klarowny sygnał, że amatorzy mają ambitne plany i jeśli tylko będzie ku temu możliwość, z nawiązką nadrobią feralny 2020 rok.

Z utęsknieniem wypatrujemy biegów podczas, których będziemy mogli się z Wami spotkać 🥺🤗..

Na szczęście cykl biegów…

Opublikowany przez Gdański Ośrodek Sportu Niedziela, 10 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*