Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego jest tak ważne w podróży?

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego jest tak ważne w podróży?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wakacje to czas odpoczynku od codziennych trosk i obowiązków. Często nie dopuszczamy do siebie myśli, że podczas tak radosnego czasu, mogłoby się stać coś strasznego. Jednak wypadki nie czekają na nasz powrót do domu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Jest to możliwe dzięki odpowiednio dopasowanemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić je przed podróżą?

Podczas zagranicznych podróży może przydarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji. Jako obywatele Unii Europejskiej jesteśmy częściowo zabezpieczeni, dzięki karcie EKUZ. Pozwala ona na korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej na terenie krajów należących do UE lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Jednak w przypadku bardziej poważnych wypadków, które wymagają, np. przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych lub interwencji służb ratunkowych. W takim przypadku sama karta nie wystarczy i osoby, które przed wyjazdem nie zaopatrzyły się w polisę turystyczną, będą musiały liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów.

Warto jednak wspomnieć, że w ubezpieczenie turystyczne warto się zaopatrzyć nie tylko w przypadku odbywania podróży zagranicznych. Również spędzając wakacje na terenie Polski, możemy stać się ofiarami wypadków losowych. Dodatkowa polisa może zminimalizować ich szkody i znacznie ułatwić nam podróż.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Cena ubezpieczenia jest jedną z najważniejszych kwestii, na które podróżni zwracają uwagę. Nic dziwnego – wyjazd wakacyjny wiąże się ze sporymi wydatkami, więc szukamy oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Cena polisy uzależniona jest m.in. od zakresu świadczonych usług. Im więcej wsparcia oferuje dany pakiet, tym większe koszty będziemy musieli ponieść. Warto jednak szukać wszelkiego rodzaju promocji, które są okresowo oferowane przez ubezpieczycieli.

W zależności od celu naszej podróży, koszty związane z polisą mogą się znacznie różnić. Będą one nieco niższe w przypadku krajów europejskich i wyższe, jeśli chodzi o podróże międzykontynentalne. Więcej informacji na temat cen ubezpieczeń znajdziesz pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ile-kosztuje-ubezpieczenie-turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne pozwala również zadbać o bagaż

Zdarza się, że podczas podróży, zwłaszcza tej samolotowej, bagaż ulegnie uszkodzeniu lub przepadnie bezpowrotnie. Jest to niewątpliwie sytuacja stresująca, szczególnie jeśli przez tę sytuację straciliśmy cenne dla nas przedmioty. Wykupienie polisy oczywiście nie ochroni nas przed zgubieniem walizki, ale może zrekompensować poniesione straty.

Wykupując ubezpieczenie, będziemy musieli określić, na jaką kwotę chcemy ubezpieczyć nasz bagaż. Niektóre polisy pokrywają również koszty, które będziemy musieli ponieść z tytułu zakupienia nowych rzeczy osobistych.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia bagażu znajdziesz m.in. na stronie polisaturystyczna.pl, która stanowi kompletny przewodnik dla osób planujących podróż zagraniczną lub krajową: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/jakie-ubezpieczenie-bagazu-oferuja-poszczegolne-tu.

Fot.: Drif Riadh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*