12-minutowa próba wytrzymałości. Nadchodzi wiosenna edycja Testu Coopera dla Wszystkich!

12-minutowa próba wytrzymałości. Nadchodzi wiosenna edycja Testu Coopera dla Wszystkich!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się kolejna wiosenna edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Wydarzenie obejmie łącznie 10 miast na terenie całego kraju, a w Warszawie uczestnicy dodatkowo powalczą o sprzęt sportowy dla okolicznych szkół.

Na czym polega Test Coopera? Czas, zasady, opis

Test Coopera to opracowany na potrzeby armii sprawdzian wytrzymałościowy polegający na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Uzyskany rezultat weryfikuje się następnie w specjalnej tabeli stworzonej przez autora owego testu – Amerykanina Kennetha H. Coopera. Podczas oceny naszej wytrzymałości brane są pod uwagę kluczowe parametry, jak wiek czy płeć. Test Coopera powszechnie wykorzystuje się w sporcie profesjonalnym.

Test Coopera dla Wszystkich 2021 – sprawdź swoją kondycję!

W tegorocznej wiosennej edycji cieszącego się niemałą popularnością Testu Coopera dla Wszystkich weźmie udział 10 polskich miast: Białystok, Gdańsk, Kraków, Leszno, Lublin, Michałowice, Mielec, Opole, Wrocław oraz Warszawa, w której przed dekadą rozpoczął się cały cykl. Stolica daje uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej kondycji po zimowej przerwie w dwóch różnych lokalizacjach – na stadionie OSiR Ursus lub Akademii Wychowania Fizycznego.

Przyszedł Maj, a to oznacza tylko jedno! Rozpoczęcie wiosennej edycji Testu Coopera dla Wszystkich! 🤩🏃🏃‍♀️

Na stronie…

Opublikowany przez Test Coopera dla Wszystkich Wtorek, 4 maja 2021

Zawodnicy startujący w Warszawie za sprawą biegu będą mogli również wesprzeć swoją byłą albo obecną szkołę. Zasady są proste – placówka, dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma czek na sprzęt sportowy. Udział w Teście Coopera dla Wszystkich jest całkowicie darmowy, ale z wydarzenia można wrócić do domu z nieco grubszym portfelem. Na zwycięzców czeka bowiem nagroda w wysokości 2500 złotych!

Wiosenna odsłona Testu Coopera dla Wszystkich 2021 w Warszawie zostanie rozegrana w dwie niedziele: 30 maja na stadionie OSiR Ursus oraz 20 czerwca na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Rozkład jazdy w pozostałych dziewięciu miastach i wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziemy na stronie internetowej testcoopera.pl. Wystarczy 12 minut, aby przetestować swoją wytrzymałość, a zatem nie ma na co czekać!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*