Maj pod znakiem luzowania obostrzeń. Szerszy dostęp do obiektów sportowych!

Maj pod znakiem luzowania obostrzeń. Szerszy dostęp do obiektów sportowych!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sport amatorski powoli zaczyna podnosić się z kolan, w czym wydatnie pomogą nowe regulacje w obszarze sportu. Decyzją Rady Ministrów już od soboty 1 maja istotnie zwiększono limit osób mogących przebywać na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu. Na baseny oraz pozostałą infrastrukturę zamkniętą wróciły natomiast dzieci i młodzież.

Ostatnie tygodnie to długo wyczekiwany powiew optymizmu dla wszystkich sportowców-amatorów. Najpierw zielone światło od rządzących otrzymała aktywność na świeżym powietrzu, a teraz luzowane są kolejne restrykcje. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów niewątpliwie okaże się zbawienne zarówno dla właścicieli obiektów sportowych, jak i miłośników aktywnego trybu życia.

Od soboty 1 maja 2021 r. dwukrotnie wzrosła liczba osób mogących jednocześnie korzystać z infrastruktury przeznaczonej do uprawiania dyscyplin na świeżym powietrzu, wobec czego obecnie obowiązuje limit do 50 osób. Dodatkowo na basenach oraz innych obiektach sportowych zamkniętych mogą być teraz organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Warto jednak przy tym pamiętać, że zapełniona może zostać jedynie połowa danego pomieszczenia. Wskazane ograniczenia nie dotyczą rzecz jasna sportu zawodowego.

Na chwilę obecną decyzje rządu związane z amatorskim uprawianiem sportu wydają się zmierzać w dobrym kierunku, a powodem do radości jest szczególnie zapewnienie szerszego dostępu do obiektów najmłodszym. Na razie należy jednak wstrzymać się z hurraoptymizmem, bowiem niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, jak dynamiczna potrafi być sytuacja z koronawirusem w roli głównej.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*