Zmiany w obostrzeniach od 1 lutego. Branża fitness się nie poddaje!

Zmiany w obostrzeniach od 1 lutego. Branża fitness się nie poddaje!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, podczas której szef ministerstwa zdrowia Adam Niedzielski odniósł się między inymi do kwestii związanych ze sportem amatorskim. Czy branża rzeczywiście zostanie odmrożona wraz z początkiem lutego?

Przypomnijmy, że początkowo obostrzenia miały potrwać do 17 stycznia, ale wobec pokaźnej liczby chorych na COVID-19 postanowiono przedłużyć narodową kwarantannę do niedzieli 14 lutego. Sport amatorski póki co nie doczeka się zatem oficjalnego powrotu – z obiektów sportowych w dalszym ciągu będą mogli korzystać jedynie reprezentanci kraju, zaś podczas zawodów na trybunach nie uświadczymy publiczności.

Branża fitness nie zamierza jednak dać za wygraną i planuje otwarcie już 1 lutego. To jeden z trzech sektorów, które zanotowały w ostatnim czasie gigantyczny spadek przychodów na poziomie 90%, dlatego właścicielom obiektów zależy na jak najszybszym wznowieniu działalności. Mówi się o zasięgnięciu w tym celu bezpłatnej pomocy prawnej przez członków Polskiej Federacji Fitness.

Pozwolenia na otwarcie nie dostały od rządu również stoki narciarskie, restauracje oraz hotele. Od 1 lutego na pewno będą natomiast działać galerie handlowe oraz instytucje kultury, takie jak galerie sztuki czy muzea.

Rząd pozostaje na Swoim stanowisku, co było do przewidzenia. Jako branża my również w większości przypadków nie…

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Czwartek, 28 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*