Sezon na duathlon w pełni! Biegowo-rowerowe zmagania zyskują na popularności w całej Polsce

Sezon na duathlon w pełni! Biegowo-rowerowe zmagania zyskują na popularności w całej Polsce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Duathlon zyskuje w Polsce coraz szersze grono zwolenników i stopniowo zaczyna gruntować swoją pozycję jako jedna z ulubionych dyscyplin wśród amatorów biegania i jazdy na rowerze. Nie dziwi zatem fakt, że na terenie całego kraju regularnie organizowane są różnego rodzaju zawody duathlonowe. Gdzie startowali lub dopiero będą startować miłośnicy tego sportu?

Duathlon stanowi jedną z wielu odmian popularnego triathlonu, ale – jak sama nazwa wskazuje – składają się na niego tylko dwie aktywności. Kolejność rywalizacji przedstawia się w następujący sposób: bieg, jazda na rowerze, a następnie znów bieg. Dystanse, z którymi zmagają się zawodnicy są zależne od organizatora i jego osobistej wizji danego turnieju.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z nieprawdopodobnym duathlonowym szaleństwem. Najważniejszą spośród minionych imprez była piąta edycja mistrzostw Polski Lotto Duathlon Energy Rumia, rozgrywana na dystansie Sprint. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dwa razy po 2,5 km biegu, a w międzyczasie musieli przejechać 21 km na rowerze. Po głównej części zawodów odbyły się również zmagania młodzików (13-14 lat) oraz juniorów młodszych (15-17 lat).

W ubiegłą sobotę 24 kwietnia na południu Polski rozegrano zaś Silesiaman Duathlon Katowice 2021, również na dystansie Sprint. Tym razem zawodnicy musieli jednak najpierw przebiec 5 km, następnie przejechać na rowerze 20,5 km i zakończyć cały wyścig biegiem na 3 km. W odbywającym się w Dolinie Trzech Stawów wydarzeniu wzięło udział w sumie ponad 2000 osób!

Wszystkie zdjęcia z Silesiaman Duathlon Katowice 2021 dostępne na www.maratomania.pl 🔥
Wpisz numer startowy i znajdź wszystkie swoje pamiątkowe zdjęcia z zawodów!💪

Opublikowany przez Maratomania Niedziela, 25 kwietnia 2021

Pandemia pokrzyżowała nieco plany organizatorom pierwotnie zaplanowanego na sobotę 1 maja Duathlonu Garwolińskiego. Impreza w tradycyjnym wydaniu zostanie rozegrana w pierwszym możliwym terminie, ale sportowcy-amatorzy mogą odetchnąć z ulgą, bowiem już w najbliższą sobotę będą mieli okazję do wirtualnej rywalizacji. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, dokonać pomiaru startu w wybranym przez siebie miejscu, a następnie przesłać swój wynik na adres [email protected]. Na zawody składa się 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Limit czasu wynosi 2 godziny.

No to startujemy! ⏱
Jutro w południe ruszają zapisy do VI Duathlonu Garwolińskiego
🚴‍♀️🚴🏃‍♀️🏃
🟢 Pierwsza ważna…

Opublikowany przez Triathlon Garwoliński Piątek, 9 kwietnia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*