Żeglarskie święto w Płocku. Amatorzy i zawodowcy na jednym akwenie!

Żeglarskie święto w Płocku. Amatorzy i zawodowcy na jednym akwenie!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed pasjonatami żeglarstwa wyjątkowa okazja, aby skonfrontować swoje umiejętności na tle zawodowców. W weekend między 11 a 13 września w przystani Klubu Żeglarskiego „Petrochemia” w Płocku odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy MICRO „Orlen Cup 2020”, a także jubileuszowa edycja Regat Żeglarskich o Puchar PKN ORLEN, w której dojdzie do wspomnianej rywalizacji amatorów z profesjonalistami. Udział w imprezie potwierdziło już kilku mistrzów świata!

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski klasy MICRO „Orlen Cup 2020”, jak sugeruje zresztą sama nazwa, zawodnicy będą ścigać się wyłącznie na jachtach klasy MICRO. Podczas trzydniowej rywalizacji na Wiśle dojdzie do dziewięciu wyścigów, które wyłonią tegorocznego triumfatora.


https://www.facebook.com/MicroClass.Poland/posts/3480028388714562

Równolegle w sobotę 12 września będą odbywać się XXX Regaty Żeglarskie o Puchar PKN ORLEN, w których nie obowiązują już żadne ograniczenia sprzętowe czy wiekowe. Wszyscy miłośnicy żeglarstwa mogą zatem pojawić się ze swoimi jachtami i spróbować sił w konfrontacji z prawdziwymi czempionami tej dyscypliny sportu. Udział we wrześniowych zawodach wezmą m.in. multimedaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski – Grzegorz Banaszczyk i Marcin Celmerowski, Mistrz Świata w dywizji Racer klasy MICRO – Rafał Moszczyński, czy dziewięciokrotny Mistrz Świata oraz czternastokrotny Mistrz Polski – Piotr Tarnacki! Rywalizacja będzie toczyć się na dwóch niezależnych, ale sąsiadujących ze sobą trasach regatowych.

Główną ideą przyświecającą organizatorom tych dwóch imprez jest połączenie oraz konfrontacja sportu żeglarskiego na światowym poziomie ze sportem amatorskim. Widzowie, którzy pojawią się na trasie zawodów, także będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat tej klasycznej dyscypliny olimpijskiej.

„W Mistrzostwach Polski jednym z wyścigów będzie wyścig długodystansowy poprowadzony w kierunku molo w Płocku. Wyścig ten będzie relacjonowany przez Waldemara Heflicha z molo na żywo, co pozwoli przybliżyć mieszkańcom Płocka spacerującym po Płockiej skarpie uczestników regat i szczegółowo opowiedzieć o tym, co w danym momencie dzieje się na jachtach” – zdradził w rozmowie dla serwisu petronews.pl Piotr Kułaga z Klubu Żeglarskiego „Petrochemia” Płock.


https://www.facebook.com/kzpetrochemiaplock/posts/3248720371864275

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*