Ostatnie sukcesy polskich kolarzy na arenie międzynarodowej

Ostatnie sukcesy polskich kolarzy na arenie międzynarodowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W ostatnim czasie polscy kolarze zdobywają wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Co warto wiedzieć na temat ich najnowszych osiągnięć? Sprawdź!

Michał Kwiatkowski – 13. etap Tour de France 2023

Michał Kwiatkowski to polski kolarz szosowy z brytyjskiej drużyny Team Ineos, który może pochwalić się wieloma sukcesami na międzynarodowej scenie kolarskiej. Swoją przygodę z kolarstwem zaczął w wieku 11 lat. Ma na swoim koncie wiele sporych osiągnięć. Polak w ostatnim czasie osiągnął kolejny duży sukces – wygrał 13. etap Tour de France 2023. Dwanaście kilometrów przed metą na Grand Colombier Polak zdecydował się na samotny atak, a tym samym sięgnął po swoje drugie zwycięstwo w Wielkiej Pętli.

Marcin Budziński – Gumenc GP 2023

Marcin Budziński to polski kolarz szosowy, górski i przełajowy z zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. W ostatnim czasie Polak zajął 3. miejsce na ostatnim etapie węgierskiego wyścigu Gemenc GP 2023. Cały wyścig zakończył natomiast na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Olga Wankiewicz – Mistrzostwa Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym

Olga Wankiewicz to polska kolarka, która mimo młodego wieku odnosi już spore sukcesy w kolarstwie. W ostatnim czasie została wicemistrzynią Europy do lat 23. w biegu indywidualnym na dochodzenie, co jest dla biało-czerwonych świetnym początkiem na Mistrzostwach Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym.

Marceli Bogusławski – Sibiu Cycling Tour 2023

Marceli Bogusławski to polski kolarz szosowy, górski i przełajowy z zespołu Alpecin-Deceuninck Development Team. Polak ma na swoim koncie sporo kolarskich sukcesów. W ostatnim czasie został zwycięzcą epilogu wyścigu Sibiu Cycling Tour 2023.

Maciej Paterski – GP Słowacji 2023

Maciej Paterski to polski kolarz szosowy, będący zawodnikiem profesjonalnej grupy Voster ATS Team. Za swoje osiągnięcia dla polskiego kolarstwa zawodnik w 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi. W ostatnim czasie Paterski wygrał kolarskie Grand Prix Słowacji 2023.

Patryk Stosz – Tour of Austria 2023

Patryk Stosz to polski kolarz szosowy, uczestnik mistrzostw świata i Europy oraz zawodnik Voster ATS Team. Całkiem niedawno Polak wywalczył tytuł najlepszego górala w wyścigu Tour of Austria 2023.

Jak widać, polscy kolarze zdobywają wiele sukcesów na scenie międzynarodowej. Wymienione wydarzenia to tylko niektóre z ostatnich osiągnięć naszych cyklistów. Ta dyscyplina w naszym kraju nieustannie się rozwija, dlatego mamy nadzieję na jeszcze więcej sukcesów polskiego kolarstwa!Chcesz przeczytać więcej informacji na temat najnowszych osiągnięć polskich cyklistów? Odwiedź portal sportowy Gotowi na Sport!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*