Trening EMS – alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń

Trening EMS – alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki? Uważasz, że tu i ówdzie tkanki tłuszczowej nazbierało się ciut za dużo? Wypróbuj trening, który dzięki elektrostymulacji przynosi zadziwiające efekty!

Elektrostymulacja mięśni – co to takiego?

EMS to personalny trening o dużej intensywności. Co ważne, jest skrojony dokładnie na miarę osoby trenującej. To właśnie z tego powodu przynosi tak niesamowite efekty i to przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu. Wystarczy, że pojawisz się na sesji treningowej raz na tydzień, a sam trening nie zajmie Ci więcej niż dwadzieścia minut. Brzmi zachęcająco, prawda?

W treningu EMS wykorzystany został najnowszy dorobek technologiczny. Stymulacja mięśni odbywa się przy pomocy impulsu o niskiej częstotliwości. Bez strachu, to całkowicie bezpieczne! Oczywiście, o ile nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia treningu tego typu.

Przewaga treningu EMS nad innymi rodzajami aktywności fizycznej tkwi w tym, iż angażuje on do pracy niemal wszystkie mięśnie znajdujące się w ludzkim ciele. Nawet fitness, czy kalistenika nie są w stanie przynieść takich efektów.

 

Jakie zalety ma trening EMS?

O zaletach tego treningu można pisać bardzo wiele. Jest to zupełna innowacja, jeżeli chodzi o podejście do trenowania, redukcji poziomu tkanki tłuszczowej, czy rzeźby mięśni. Zaledwie dwadzieścia minut wystarczy, aby podczas sesji osiągnąć rezultaty, na które podczas zwykłego treningu na siłowni trzeba by pracować przez wiele godzin.

Do głównych zalet treningu wykorzystującego elektrostymulację mięśni można zaliczyć między innymi:

  • zwiększone spalanie kalorii w stosunku do zwykłego treningu,
  • podkręcenie metabolizmu,
  • ochronę stawów,
  • spadek ilości tkanki tłuszczowej,
  • wzmocnienie mięśni,
  • lepszy wygląd i samopoczucie.

Oczywiście o korzyściach wynikających z regularnego treningu EMS warto przekonać się na własnej skórze. Jeżeli nie wiesz, czy taki rodzaj aktywności będzie Ci odpowiadać, to, zamiast inwestować w karnet na kilka czy kilkanaście sesji, zapisz się na trening wprowadzający, na którym dowiesz się szczegółów dotyczących innowacyjnego sposobu na smukłą i jędrną sylwetkę.

 

Brak czasu już nie będzie wymówką!

Do tej pory siłownie omijałaś szerokim łukiem, a Twoją wymówką był natłok obowiązków i permanentny brak czasu? Tym razem już tak łatwo się nie wywiniesz. Trening EMS to ogromna oszczędność czasu. Pojedyncza sesja treningowa trwa około dwudziestu minut. Tylko tyle wystarczy, aby wreszcie zacząć realizować marzenia o płaskim brzuchu, jędrnej pupie czy smukłych udach. Najwyższa pora, by zainwestować odrobinę czasu w lepszy wygląd i znakomite samopoczucie. Już po kilku treningach zauważysz, jak zmienia się Twoje ciało. Każda kolejna sesja treningowa to wzmocnione mięśnie i smuklejsza sylwetka.

 

Dla kogo polecany jest trening EMS?

Nowoczesne metody treningowe na miarę dwudziestego pierwszego wieku to ciekawa alternatywa dla każdego, kto ma tak napięty grafik zadań, iż nie jest w stanie wygospodarować czasu na regularną aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu. Trening EMS będzie dla Ciebie idealny, jeżeli chcesz wysmuklić sylwetkę, zredukować cellulit, wzmocnić mięśnie, czy pozbyć się balastu zbędnych kilogramów. To tylko niektóre efekty, jakie można osiągnąć. Wystarczy jedna decyzja, a marzenia o pięknej sylwetce mają szansę się spełnić i to w krótkim czasie!

 

Trening EMS – przeciwwskazania

Z uwagi na to, iż podczas treningu wykorzystywana jest elektrostymulacja mięśni, niestety nie jest on przeznaczony dla osób borykających się z niektórymi problemami zdrowotnymi i schorzeniami przewlekłymi. Wśród istotnych przeciwwskazań do udziału w treningu EMS wymienić należy padaczkę, schizofrenię, choroby układu krążenia, przepuklinę, czy wszczepiony rozrusznik serca. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących własnego stanu zdrowia należy zasięgnąć opinii lekarskiej. O treningu EMS powinny zapomnieć także kobiety będące w ciąży. Elektrostymulacja mięśni nawet o niewielkiej częstotliwości może okazać się niezwykle niebezpieczna dla rozwijającego się płodu.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*