Jak dbać o kondycję bez chodzenia na siłownię?

Jak dbać o kondycję bez chodzenia na siłownię?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Siłownia jest wykorzystywanym przez wielu narzędziem motywacji – wydanie ponad stu złotych na karnet musi przecież zmobilizować Cię do ćwiczeń, prawda? No nie do końca, okazuje się bowiem, że jeśli nie masz ochoty ćwiczyć, nie masz jeszcze dobrych nawyków, nawet lekka mżawka jest dobrym pretekstem do opuszczenia treningu. Kończy się to często marnowaniem pieniędzy na karnet lub subskrypcję, z której i tak nie korzystasz. Zobacz, jak za darmo zadbać o formę. 

Sesje z trenerem personalnym, grupowy fitness, zumba czy crossfit są równie kuszące, co siłownia, jednak niestety równie drogie. Jeśli nie masz pewności, że będziesz chodzić na zajęcia, za które płacisz, lepiej zacznij od małych i, co ważne, darmowych kroków. Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy, a to właśnie dzieje się z kwotą, którą płacisz z góry za opuszczane później treningi. Bez chodzenia na siłownię, w domowym zaciszu i bardzo niewielkim kosztem możesz zorganizować dla siebie wspaniałe i efektywne treningi. Motywacja jest w Tobie, jeśli dobrze jej poszukasz!    

Instruktaże wideo

Już w latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych kobety ćwiczyły przed swoimi telewizorami, odtwarzając film instruktażowy na kasecie VHS. Teraz, kiedy dostęp do Internetu jest powszechny, masz ogromny wybór wideo z treningami dla różnego stopnia zaawansowania. Od treningów tanecznych, przez jogę, po kultowy już w Polsce program skalpel Ewy Chodakowskiej. Dostęp do takich filmów można wykupić sobie na przeróżnych stronach internetowych lub w serwisach streamingowych. Dzięki nim możesz bardzo niewielkim kosztem zdobyć namiastkę trenera personalnego, który będzie motywować Cię do działania, a dodatkowo ćwiczyć z Tobą. Dobrze nie męczyć się samemu.   

Wyposażenie domowej siłowni

Wcale nie potrzebujesz profesjonalnych maszyn czy drogiego sprzętu, by móc ćwiczyć w domu. Tak naprawdę na początku wystarczy mata do ćwiczeń i roller, by rozmasować mięśnie po treningu. Jeśli wciągniesz się w świat sportu i zapragniesz trenować w bardziej profesjonalny sposób, butelki z wodą możesz zamienić na hantle, a szalik na taśmy do rozciągania, ale nie zaczynaj przygody z ćwiczeniami od dużych inwestycji. Sprzęt do ćwiczeń bardzo ułatwia bardziej skomplikowane pozycje i figury, jednak na samym początku nie jest konieczny, możesz bez problemu znaleźć treningi, nie wymagające nic, poza matą. 

Jogging i rekreacja na świeżym powietrzu

W dzisiejszych czasach nie brakuje miejsc, w których można uprawiać sport za darmo, na przykład na miejskich siłowniach zewnętrznych lub bieżniach przy stadionach czy szkołach. Wiele osób wybiera jogging, jako formę wprowadzenia w świat fitnessu i aktywności fizycznej. To bardzo dobry pierwszy krok, ponieważ to bardzo niezobowiązująca, a zarazem przynosząca sporo satysfakcji forma treningu. Podczas biegania mózg wytwarza najwięcej endorfin. Dzięki temu z czasem organizm sam domaga się aktywności, by dodać sobie dopaminy i serotoniny, wynikających nie tylko z samego biegania, lecz także z faktu przebywania na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą. 

Dbanie o swoje ciało, nie tylko sylwetkę, ale też formę fizyczną, kondycję i zdrowie jest bardzo ważnym elementem self care. Pamiętaj, by przygodę ze sportem zaczynać ostrożnie i stopniowo, a nie gwałtownie, by nie nadwyrężyć organizmu. Jeśli chcesz uniknąć tłumów na siłowni, płacenia za karnet i męczących dojazdów, nie szukaj wymówek i zacznij ćwiczyć w domu. To nic trudnego!

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*