Tegoroczny Festiwal Biegów Św. Mikołajów tylko w formie wirtualnej

Tegoroczny Festiwal Biegów Św. Mikołajów tylko w formie wirtualnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niedzielę 6 grudnia w Toruniu miał wystartować cieszący się dużym zainteresowaniem Festiwal Biegów Św. Mikołajów. Organizatorzy poinformowali jednak, że tegoroczna edycja popularnych zawodów odbędzie się jedynie w formie wirtualnej.

Do takiej decyzji przyczyniła się oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje dotyczące liczby uczestników masowych imprez sportowych. Według najnowszych wytycznych, w takowych wydarzeniach może brać udział nie więcej niż 150 osób. W związku z tym organizatorzy Festiwalu, po serii burzliwych dyskusji, zdecydowali się przenieść zmagania do świata wirtualnego.

Pomimo zmiany formatu impreza nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że lista startowa liczy niemal 600 uczestników! Od 5 grudnia od godziny 8:00 do 13 grudnia do godziny 15:00 biegacze mogą pokonać dowolny dystans półmaratonu – 5 lub 10 km. Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, natomiast na zwycięzców poszczególnych kategorii czeka puchar wraz z oddzielną nagrodą.

Komunikat

Drodzy Biegacze!

Walczyliśmy do końca, by nasze biegi Festiwalu Biegów Św. Mikołajów. odbyły się w…

Opublikowany przez Półmaraton Świętych Mikołajów Sobota, 28 listopada 2020

Grudniowa edycja będzie już osiemnastą w historii Festiwalu Biegów Św. Mikołajów. Najwięcej amatorów tej dyscypliny sportu udało się zgromadzić w Toruniu przed pięcioma laty, kiedy to linię mety przekroczyło aż 3813 osób. Ubiegłoroczna odsłona nie powtórzyła już sukcesu na taką skalę – bieg ukończyło wówczas 2205 uczestników.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*