Runmageddon zainaugurował sezon na biegi ekstremalne. Kolejne imprezy za pasem!

Runmageddon zainaugurował sezon na biegi ekstremalne. Kolejne imprezy za pasem!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed kilkoma dniami sezon na cieszące się niesłabnącą popularnością biegi ekstremalne został oficjalnie rozpoczęty za sprawą Runmageddonu w Krakowie. Wzorem ubiegłych lat, na terenie całego kraju w nadchodzących tygodniach szykuje się mnóstwo podobnych wydarzeń. Sprawdziliśmy, w jakich zakątkach Polski będą próbować swoich możliwości amatorzy wycieńczających biegów.

Miano pierwszego ekstremalnego biegu w tym roku przypadło Runmageddonowi w Krakowie. To powrót tej kultowej imprezy do Małopolski po dłuższej przerwie – ostatni raz miała miejsce w Grodzie Kraka w sierpniu 2020 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział około 2 tysiące osób, które rywalizowały m.in. w następujących konkurencjach: Intro (3 kilometry, 15 przeszkód), Rekrut (6 km, 30+ przeszkód), Nocny rekrut (6 km, 30+ przeszkód) czy Family (2 km, 15 + przeszkód).

Runmageddon 2021 to dopiero kropla w morzu ekstremalnych biegów z przeszkodami zaplanowanych na ten rok przez organizatorów. Już w maju miłośnicy sportowych wyzwań będę mieli bowiem okazję spotkać się Poznaniu, Trójmieście oraz Warszawie. Od czerwca do września w różnych częściach Polski będą natomiast organizowane kolejne wydarzenia.

Niedawno wystartowały natomiast zapisy na organizowany od niemal dekady ekstremalny Hunt Run w Kozienicach. Bieg ma wprawdzie charakter wyczynowy, ale na imprezie mile widziani będą również biegacze-amatorzy. Nadrzędnym celem zawodów jest umożliwienie uczestnikom oderwania się od rzeczywistości dnia codziennego i spróbowania sił w ulubionej dyscyplinie, w dodatku w pięknych okolicznościach przyrody. Hunt Run zaplanowano na weekend 18-19 września bieżącego roku.

W sobotę 15 maja w Smardzewicach zostanie z kolei rozegrana czwarta edycja cieszącego się gigantycznym zainteresowaniem biegu z przeszkodami Vikings Run. Nadchodzące wydarzenie odbędzie się pod hasłem Wrota Asgardu, które z pewnością podziała na wyobraźnię wszystkich sympatyków legendarnego królestwa. Organizatorzy zapewniają m.in. 6 zróżnicowanych poziomów trudności, 12 kilometrów ekstremalnej trasy, a także 40 wymagających przeszkód. Co więcej, na 14 sierpnia i 2 października zaplanowano kolejne odsłony biegu – Ragnarok oraz Bitwa o Valhallę!

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*