Narodowy Dzień Sportu na zakończenie lata – tym razem w nowej formule

Narodowy Dzień Sportu na zakończenie lata – tym razem w nowej formule
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatni weekend astronomicznego lata upłynie pod znakiem amatorskiej rywalizacji w wielu polskich miastach. VIII edycja Narodowego Dnia Sportu ze względu na trwającą pandemię koronawirusa odbędzie się bowiem w nieco innej formule.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska inicjatywa prospołeczna, której inicjatorem jest Fundacja Zwalcz Nudę, współpracująca z instytucjami partnerskimi propagującymi sport. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie zainteresowania sportem amatorskim na terenie całego kraju. W poprzednich latach punktem kulminacyjnym był niezwykle popularny piknik sportowo-rodzinny, odbywający się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, w którym uczestniczyło regularnie po kilkadziesiąt tysięcy osób.

W tym roku, ze względu na obostrzenia w sferze publicznej, zdecydowano jednak o zmianie formuły NDS. Od 18 do 19 września w kilkudziesięciu regionach naszego kraju odbędzie się szereg mniejszych imprez dedykowanych miłośnikom różnych dyscyplin sportu. Mieszkańcy Warszawy, Poznania, Przemyśla, Konina, Iławy, Zgierza, Słupska, czy Sandomierza będą mogli spróbować swoich sił w piłce nożnej, siatkówce, kolarstwie, biegach, hokeju, akrobatyce, a także mniej popularnych sportach, jak ultimate frisbee czy kalistenika. Na wszystkich uczestników czeka tysiące bezpłatnych treningów, zajęć oraz wydarzeń sportowych pod czujnym okiem trenerów i specjalistów.

Oprócz wielu aktywności na świeżym powietrzu organizatorzy przygotowują także liczne działania w Internecie, gdzie możliwe będą spotkania ze sportowcami, treningi online, wykłady i wyzwania. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej NDS.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, a patronat honorowy nad tegoroczną edycją imprezy objęły m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich oraz Polski Komitet Paraolimpijski.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*