Te owoce pomagają zwalczyć cellulit!

Te owoce pomagają zwalczyć cellulit!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit to prawdziwa zmora większości kobiet. Sprawdź, jak przy pomocy właściwych nawyków żywieniowych możesz rozprawić się z nim raz na zawsze! Pomocne, jak zawsze, okażą się świeże owoce.

Cellulit a otyłość – ile mają ze sobą wspólnego?

Jeden z popularniejszych mitów dotyczących skórki pomarańczowej, która u większości kobiet powstaje głównie na udach i pośladkach, mówi, że problem ten dotyka tylko i wyłącznie osób z nadwagą. Jest to nieprawda. Oczywiście, osoby z nadprogramowymi kilogramami, których wskaźnik BMI wychyla się poza normę, mogą mieć zwiększone predyspozycje do powstawania skórki pomarańczowej, jednak i u osób szczupłych można zaobserwować ten defekt.

Co roku obiecujesz sobie, że tym razem na wakacjach będziesz wyglądać jak gwiazda filmowa, a z Twoich ud znikną nawet najmniejsze oznaki cellulitu? Jednak na kilka tygodni przed upragnionym urlopem motywacja drastycznie spada i nawet jeżeli udało Ci się wypracować jakieś efekty, to bardzo szybko znikają? Musisz zapamiętać jedno – chwilowe diety mogą zniwelować problem tylko na jakiś czas. Za każdym razem, gdy wrócisz do starych nawyków żywieniowych, pod Twoją skórą znów zaczną tworzyć się tłuszczowe zbitki. Chcesz mieć piękną sylwetkę i szczupłe uda? Musisz raz na zawsze zerwać ze złymi przyzwyczajeniami i zadbać o właściwą dietę. W walce z cellulitem pomocne okazują się owoce.

Jakie owoce pomogą zwalczyć cellulit?

Specjaliści od zdrowego żywienia zgodnie twierdzą, iż świeże owoce i warzywa powinny być podstawą żywieniową każdego człowieka, bez względu na to, czy zmaga się on z cellulitem, czy też nie. Jednak dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, iż to właśnie owoce mogą znacznie przyczynić się do lepszego wyglądu ud, pośladków czy też brzucha. Melon, ananas, truskawka czy kiwi to tylko niektóre z nich!

Po jakie owoce sięgać? Przede wszystkim po te sezonowe! Są w przyjaznych cenach, dzięki czemu nie musisz mieć wyrzutów sumienia, że Twoja dieta zanadto obciąży domowy budżet. Najkorzystniejszą porą roku pod względem dostępności świeżych owoców jest oczywiście lato. Wybierając oręż do walki z cellulitem, sięgnij przede wszystkim po owoce o dużej zawartości witaminy C. Ananas słynie z tego, iż doskonale pomaga oczyścić organizm. W truskawce jest sporo błonnika i wody. Natomiast kiwi dostarczy organizmowi substancji odżywczych.

Dieta na cellulit – co jeść, a czego unikać?

Chcesz mieć idealnie gładką skórę niczym nastolatka? Zapomnij o wszelkiej maści używkach. Stosując wyroby tytoniowe, jesteś z góry skazana na porażkę – mają tak negatywny wpływ na organizm, że problemy z cerą, to zaledwie początek góry lodowej. Jeżeli pragniesz cieszyć się dobrym zdrowiem, czym prędzej wyrzuć ostatnią paczkę papierosów do kosza. Zrezygnuj także z alkoholu. Sól ogranicz do minimum – zatrzymuje ona wodę w organizmie, przez co nawet cellulit o niewielkich rozmiarach staje się o wiele wyraźniejszy.

Postaw za to na owocowy zawrót głowy! Nie przepadasz za surowymi owocami? Nic nie szkodzi? Truskawka czy kiwi to idealny składnik na przepyszne smoothie. Uwierz na słowo – nic nie chłodzi lepiej w upalny dzień niż ten orzeźwiający napój. Ze słonecznego ananasa możesz z kolei przygotować pożywną i wielokolorową sałatkę. Psychologowie dietetyki są zdania, że barwne potrawy na talerzu znacznie bardziej pobudzają apetyt.

Skuteczna terapia – dieta, aktywność fizyczna i zabiegi kosmetyczne

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta powinna być podstawą walki z cellulitem. Ograniczając szkodliwe produkty, przyczyniamy się do tego, że organizm jest w stanie zniwelować skórkę pomarańczową. Wykorzystanie w codziennej diecie świeżych owoców jest przy tym niezmiernie ważne. Jednak sama zmiana nawyków żywieniowych nie zawsze wystarczy. Zwłaszcza u osób z dużą nadwagą i bardzo wyraźnym cellulitem konieczne jest zastosowanie skumulowanych działań, łączących w sobie zarówno zdrowe przyzwyczajenia żywieniowe, regularną aktywność fizyczną, jak i zabiegi kosmetyczne, redukujące skórkę pomarańczową.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*