Najgłębszy basen w Europie dostępny już od października?

Najgłębszy basen w Europie dostępny już od października?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historia tworzy się na naszych oczach – w Mszczonowie pod Warszawą powstaje właśnie DeepSport, czyli najgłębszy basen nurkowy na Starym Kontynencie! Oficjalne otwarcie tego imponującego obiektu może nastąpić już w październiku 2020 roku.

Na przestrzeni dwóch ostatnich tygodni poczyniono milowe kroki w kierunku jak najszybszego uruchomienia basenu. Zbiornik napełniło już około 8 tys. metrów sześciennych wody – to blisko 30 razy więcej niż mieści się w zwykłym 25-metrowym basenie! Wykonane zostały także pierwsze próby nurkowania. Testy przebiegły nad wyraz pomyślnie, w związku z czym kwestią czasu wydaje się oficjalna inauguracja DeepSport.

Basen ma mieć do 45 metrów głębokości, a jego najgłębszy obszar (tzw. tuba) jest już gotowa do użytku. Napełnienie tej części obiektu zajęło całe dwa dni. Pływając w Mszczonowie będzie można poczuć się niemal jak w wodach oceanu, bowiem lustro ma być przejrzyste aż do samego dna. Temperatura wody będzie natomiast cieplejsza od tej na tradycyjnym basenie. Wyniesie ok. 32-34 stopni Celsjusza, dzięki czemu zakładanie pianki termoizolacyjnej podczas nurkowania nie będzie konieczne.


https://www.facebook.com/deepspotpoland/posts/2634729976841112

DeepSport to doskonały wybór dla wszystkich pasjonatów cieszącego się coraz większą popularnością divingu. Obsługa basenu z otwartymi ramionami przyjmie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Tym ostatnim przysługiwać będzie nawet specjalna oferta, w której znajdzie się kompleksowe szkolenie. Uczestnicy będą trenować pod okiem najlepszych trenerów, a po wszystkim dostaną certyfikat potwierdzający nowo nabyte umiejętności. Możliwość realizowania swojej pasji otrzymają również free diverzy, zanurzający się na wstrzymanym oddechu.

Nie zabraknie też atrakcji dla gości, którzy nie czują się komfortowo podczas nurkowania. Na terenie mazowieckiego kompleksu znajdzie się m.in. podwodny tunel dla widzów, sale konferencyjne, szkoleniowe, restauracje oraz pokoje hotelowe z widokiem na wnętrze basenu, których główne ściany skonstruowane będą w taki sposób, by goście mogli oglądać nurków w akcji.

Wraz z inauguracją DeepSport stanie się liderem pod względem głębokości wśród europejskich basenów. Do tej pory pierwszym miejscem mógł pochwalić się głęboki na 42,15 m włoski Y-40 Deep Joy otwarty w 2014 roku.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*