Ruszyły zapisy do Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. Pierwsze spotkania już w marcu

Ruszyły zapisy do Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. Pierwsze spotkania już w marcu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo trwającej pandemii i wszechobecnych obostrzeń, ruszyły zapisy do dziewiątej edycji Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. To jednak wyjątek, ponieważ zdecydowana większość amatorskich rozgrywek na terenie całego kraju pozostaje zawieszona.

Brzezińska Liga Piłki Nożnej zrzesza miłośników najpopularniejszej dyscypliny na świecie nieprzerwanie od 2013 roku. Rozgrywki stale się rozwijają, o czym najlepiej świadczy fakt, iż od 2019 objęte są prestiżowym patronatem PZPN. Obecnie na brzezińskich boiskach – poza miejscowymi zawodnikami – rywalizują także gracze z Koluszek, Rogowa, Jeżowa, Gałkówka, Lipin, Dmosina, Strykowa, Nowosolnej, Łodzi, a nawet bardziej odległych Skierniewic, Rawy Mazowieckiej oraz Tomaszowa Mazowieckiego.

Oficjalnie: nowa szata graficzna Brzezińskiej Ligi na 2021 r. 🙂 Spodziewajcie się tych grafik już od marca, bo właśnie wtedy ruszamy z 9. sezonem 🔥

Jak wyszło? 😁

Opublikowany przez Brzezińska Liga Piłki Nożnej Niedziela, 17 stycznia 2021

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w amatorskich zmaganiach bez względu na prezentowany poziom. W Brzezińskiej Lidze Piłki Nożnej chodzi przede wszystkim o przeżycie niezapomnianej przygody, w związku z czym chęci oraz wola walki powinny w zupełności wystarczyć, aby czerpać frajdę z każdej minuty spędzonej na murawie.

Aby zarejestrować swoją drużynę do rozgrywek, wystarczy przesłać listę zawodników złożoną z przynajmniej 12 osób, telefon do kapitana oraz nazwę zespołu. Zgłoszeń można dokonywać poprzez wiadomość prywatną na Facebooku lub wysyłając maila z niezbędnymi informacjami na adres [email protected]. Dla tych, którzy chcieliby dołączyć do towarzyskiej rywalizacji, a nie należą jeszcze do żadnej drużyny, stworzono na Facebooku specjalny post z ogłoszeniami. Lista zgłoszonych ekip zostanie zamknięta 20 lutego.

Warto wspomnieć, że w Brzezińskiej Lidze Piłki Nożnej liczba zawodowców, czyli graczy występujących na poziomie ligi okręgowej lub wyżej, została ograniczona do sześciu piłkarzy w jednej drużynie. W pojedynczym spotkaniu może natomiast wystąpić zaledwie trzech takich zawodników. Warunek ten pozwala na utrzymanie amatorskiego charakteru rozgrywek, a jednocześnie umożliwia udział bardziej zaawansowanym graczom.

To chyba dobry moment, by przypomnieć nasz promocyjny film 😀

Mała Liga, Wielkie Emocje – to nasze hasło, które sprawdza…

Opublikowany przez Brzezińska Liga Piłki Nożnej Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Początek 2021 roku nie należy oczywiście do najłatwiejszych dla piłkarzy-amatorów. Większość lig pozostaje zawieszona od 28 grudnia 2020 i w dalszym ciągu czeka na możliwość wznowienia. Już teraz wiadomo, że popularne ALPN-y nie wrócą przynajmniej do końca stycznia.

Zaistniała sytuacja stwarza wiele problemów, o czym przekonali się m.in. organizatorzy Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Skarżysku-Kamiennej. Kolejne trzytygodniowe zawieszenie rozgrywek oznacza bowiem, że z terminarza wypadnie kilka kolejek, a jeśli przymusowa przerwa będzie się nadal przedłużać, brane jest pod uwagę nawet zakończenie bieżącej edycji po zaledwie jednej rundzie.

Szanowni Państwo

Obostrzenia związane z pandemią wirusa COVID-19 zostały przedłużone w całym kraju do 31 stycznia….

Opublikowany przez MCSiR Skarżysko-Kamienna Wtorek, 12 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*