Sprzęt i akcesoria potrzebne do gry w siatkówkę plażową

Sprzęt i akcesoria potrzebne do gry w siatkówkę plażową
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Siatkówka to nie tylko sport halowy – mecz można rozegrać także na plaży. Jaki sprzęt będzie Ci do tego potrzebny? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule!

Siatkówka plażowa – sport popularny wśród plażowiczów

Nie wyobrażasz sobie udanych wakacji bez możliwości wylegiwania się na piaszczystej plaży? To świetnie! Mamy dla Ciebie sportową propozycję. Gdy już sprzykrzy Ci się leżenie plackiem, możesz się skusić na odrobinę aktywności fizycznej. Jeżeli siatkówka kojarzyła Ci się do tej pory wyłącznie ze sportem halowym, to pora zmienić myślenie. Rozegraj mecz ze znajomymi na piaszczystej plaży i przekonaj się, jak wyjątkowy jest to sport!

Gdzie można rozegrać mecz w siatkówkę plażową?

Mieszkasz na południu Polski i nad morzem jesteś sporadycznie? Nie szukaj wymówek! Mecz w siatkówkę plażową możesz rozegrać wszędzie tam, gdzie znajdziesz trochę piasku. Może to być plaża nad jeziorem lub piaszczysty teren w parku. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu boiska i o tym, aby skompletować drużynę oraz niezbędny sprzęt.

Co jest potrzebne do gry w siatkówkę plażową?

Niezbędne będą przede wszystkim dobre chęci. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas wolny, to siatkówka plażowa będzie idealnym sportem dla Ciebie. Ma tę przewagę nad siatkówką halową, że do rozegrania meczu wystarczą cztery osoby. Dwie drużyny po dwie osoby – z pewnością uda Ci się skompletować taką ekipę.

Jak przygotować boisko do gry w siatkówkę plażową?

Nie potrzebujesz wcale profesjonalnego boiska do gry w siatkówkę plażową. Takie pole do gry możesz bez żadnego problemu wyznaczyć samodzielnie. Zacznij od tego, by znaleźć piaszczysty teren. Następnie wyznacz prostokąt o wymiarach 16 x 8 m i gotowe! Nie zapomnij oczywiście o siatce.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Zanim oddasz się przyjemności gry w siatkówkę plażową, to musisz uprzątnąć teren boiska ze wszystkich przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla zawodników. Na plażach (nie tylko w naszym kraju) łatwo znaleźć śmieci – kapsle od butelek czy fragmenty puszek. Gdy bosą stopą nadepniesz na taki element, będzie to niezwykle bolesne doświadczenie.

Jaki sprzęt do gry będzie niezbędny?

Boisko to jednak nie wszystko – trzeba przecież czymś grać. Jeżeli zatem planujesz organizację rozgrywek w siatkówkę plażową, to zadbaj o odpowiednią piłkę. Gdy nie masz przy sobie piłki przeznaczonej specjalnie do tej gry, to w ostateczności możesz wykorzystać zwykłą piłkę do siatkówki, aczkolwiek gra taką piłką może okazać się nieco trudniejsza, gdyż posiada ona wyższe ciśnienie. Pochłania również wodę, także uważaj, aby nie wpadła do jeziora lub morza.

Kolejna sprawa to siatka do gry. Dostaniesz ją w niemal każdym sklepie sportowym. Skompletuj także słupki, pomiędzy którymi rozwiesisz siatkę. Wszystkie elementy są wykonane z lekkich materiałów. Ich transport nie powinien nastręczać problemu. Obrys boiska możesz wykonać patykiem, jednak takie rozwiązanie jest na wskroś prowizoryczne. Chcesz zadbać o nieco profesjonalizmu? Do wyznaczenia linii boiska użyj specjalnej taśmy.

Kompletny zestaw PRO do siatkówki plażowej

– słupki aluminiowe z płynną regulacją wysokości siatki, wykonane z profilu…

Opublikowany przez Romisport Poniedziałek, 23 października 2017

Jak się przygotować do gry w siatkówkę plażową?

Do rozgrywki na piachu nie musisz się przygotowywać w żaden specjalny sposób. Nie zapomnij o wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów oraz solidnej rozgrzewce. Dzięki niej przygotujesz swoje ciało do intensywnego wysiłku podczas gry. Zadbaj też o ogólną dobrą kondycję organizmu. Jeżeli postanowisz zagrać w siatkówkę na plaży, a wcześniej przez kilka miesięcy się nie ruszałeś, to nawet najmniejsza aktywność fizyczna może w takim przypadku skutkować kontuzją.

Dlaczego warto grać w siatkówkę plażową?

Powodów jest bardzo wiele. Jeżeli uwielbiasz aktywność na świeżym powietrzu, to z pewnością nie trzeba Cię przekonywać do żadnego wysiłku. Pamiętaj, że nawet chwila gry w siatkówkę plażową to świetny sposób na to, aby dotlenić organizm. Unikaj jednak gry w upale – zbyt wysoka temperatura oraz ekspozycja na promienie słoneczne mogą doprowadzić do udaru lub odwodnienia. Zadbaj przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*