Runmageddon zainaugurował sezon na biegi ekstremalne. Kolejne imprezy za pasem!

Runmageddon zainaugurował sezon na biegi ekstremalne. Kolejne imprezy za pasem!

Przed kilkoma dniami sezon na cieszące się niesłabnącą popularnością biegi ekstremalne został oficjalnie rozpoczęty za sprawą Runmageddonu w Krakowie. Wzorem ubiegłych lat, na terenie całego kraju w nadchodzących tygodniach szykuje się mnóstwo podobnych wydarzeń. Sprawdziliśmy, w jakich zakątkach Polski będą próbować swoich możliwości amatorzy wycieńczających biegów.

Miano pierwszego ekstremalnego biegu w tym roku przypadło Runmageddonowi w Krakowie. To powrót tej kultowej imprezy do Małopolski po dłuższej przerwie – ostatni raz miała miejsce w Grodzie Kraka w sierpniu 2020 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział około 2 tysiące osób, które rywalizowały m.in. w następujących konkurencjach: Intro (3 kilometry, 15 przeszkód), Rekrut (6 km, 30+ przeszkód), Nocny rekrut (6 km, 30+ przeszkód) czy Family (2 km, 15 + przeszkód).

Runmageddon 2021 to dopiero kropla w morzu ekstremalnych biegów z przeszkodami zaplanowanych na ten rok przez organizatorów. Już w maju miłośnicy sportowych wyzwań będę mieli bowiem okazję spotkać się Poznaniu, Trójmieście oraz Warszawie. Od czerwca do września w różnych częściach Polski będą natomiast organizowane kolejne wydarzenia.

Niedawno wystartowały natomiast zapisy na organizowany od niemal dekady ekstremalny Hunt Run w Kozienicach. Bieg ma wprawdzie charakter wyczynowy, ale na imprezie mile widziani będą również biegacze-amatorzy. Nadrzędnym celem zawodów jest umożliwienie uczestnikom oderwania się od rzeczywistości dnia codziennego i spróbowania sił w ulubionej dyscyplinie, w dodatku w pięknych okolicznościach przyrody. Hunt Run zaplanowano na weekend 18-19 września bieżącego roku.

W sobotę 15 maja w Smardzewicach zostanie z kolei rozegrana czwarta edycja cieszącego się gigantycznym zainteresowaniem biegu z przeszkodami Vikings Run. Nadchodzące wydarzenie odbędzie się pod hasłem Wrota Asgardu, które z pewnością podziała na wyobraźnię wszystkich sympatyków legendarnego królestwa. Organizatorzy zapewniają m.in. 6 zróżnicowanych poziomów trudności, 12 kilometrów ekstremalnej trasy, a także 40 wymagających przeszkód. Co więcej, na 14 sierpnia i 2 października zaplanowano kolejne odsłony biegu – Ragnarok oraz Bitwa o Valhallę!

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *