Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie? 

Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie? 
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Perfekcyjnie wymierzone podanie, dynamiczne przyspieszenie i pewność każdego ruchu – w piłce nożnej najważniejsze jest to, by być zawsze o krok przed przeciwnikiem. Doskonale opanowana technika jest jednym ze składników sukcesu, ale to dobrze dopasowane buty gwarantują najwyższą efektywność. Jak wybrać najlepsze obuwie do gry w piłkę nożną?

Rodzaj nawierzchni

Buty sportowe powinny być przede wszystkim dopasowane do rodzaju nawierzchni, na jakiej odbywają się rozgrywki. Pod tym względem dzielą się na:

  • lanki(FG) – na boiska z naturalną nawierzchnią trawiastą. Na ich podeszwie znajdują się przymocowane na stałe kołki, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Idealne na suchą i niezbyt twardą murawę,
  • wkręty/mixy(SG) – buty o nieco dłuższych, spiczastych kołkach, które świetnie sprawdzają się mokrej i grząskiej murawie. Przykładem tego typu obuwia są korki puma, które gwarantują doskonałą przyczepność w trakcie ulewy, ale i na mocno zroszonej trawie,
  • turfy(TF/TT, AG) – buty idealne na sztuczną nawierzchnię trawiastą. Na podeszwach mają liczne wypustki umieszczone blisko siebie, zapewniając wysoki komfort gry, a także efektywność na zmrożonym podłożu,
  • halówki– obuwie przeznaczone do gry w piłkę halową. Ma tradycyjną płaską podeszwę z materiału non-marking (niepozostawiającego śladów) i można w nich grać zarówno na powierzchni gumowej, jak i kauczukowej czy na parkiecie.

Stopień zaawansowania

To oczywiste, że profesjonalny zawodnik wybierze zupełnie inny model butów niż gracz-amator. Obuwie sportowe należy dostosować do swoich możliwości. Współczesne buty piłkarskie to kwintesencja zaawansowanej technologii, która wspiera każdy ruch ciała, zwiększając efektywność. Profesjonalnym graczom poleca się lekkie i zwrotne korki Puma, które optymalizują czucie piłki i zapewniają precyzyjne manewry.

Półprofesjonaliści najczęściej wybierają modele, które zapewniają komfortową grę i wsparcie dla pracy stóp, zachowując przy tym doskonałą równowagę między ceną a jakością. Amatorom z kolei poleca się buty do gry rekreacyjnej, które zapewniają dobrą kontrolę nad piłką, ale nie brakuje im nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Początkujący piłkarze – głównie młodzi – powinni zdecydować się na lekkie i komfortowe obuwie, które przyniesie wachlarz pozytywnych doświadczeń podczas gry i treningów.

Skóra czy syntetyk?

Wybór butów pod względem materiału to częsty dylemat wśród kupujących. Buty skórzane dopasowują się do kształtu stopy, ale wymagają regularnej pielęgnacji. W wyniku użytkowania rozciągają się, zatem zaleca się zakup butów o rozmiar mniejszych.

Tworzywo syntetyczne jest mniej wrażliwe na ruch stopy, co przekłada się na wyjątkową trwałość. Materiał nie odkształca się i zapewnia większe bezpieczeństwo oraz komfort podczas gry.

Gdzie kupić idealne obuwie dla siebie? Różnorodna oferta numer1.store spełni oczekiwania najbardziej wymagających graczy. W asortymencie sklepu znajdują się zarówno innowacyjne korki Puma, jak i szeroki wybór markowych modeli o unikalnym designie i zaawansowanych technologiach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*