Jakie witaminy są najbardziej wskazane dla sportowców?

Jakie witaminy są najbardziej wskazane dla sportowców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Regularne i częste wizyty na siłowni to duże wyzwanie dla całego organizmu osoby ćwiczącej. Jedną z ważniejszych spraw, o jakie muszą zadbać sportowcy (tak amatorzy, jak i profesjonaliści) jest dobrze skomponowana dieta. Chodzi przede wszystkim o to, by dostarczać organizmowi wszystkie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania witaminy oraz minerały. Ich bezpośrednim zadaniem jest właściwa regeneracja mięśni, jak również ich szybszy rozwój. W tym tekście skupimy się na najważniejszych witaminach dla sportowców.

Korzystny wpływ suplementów, stworzonych dla sportowców

Na rynku dostępnych jest obecnie stosunkowo duża liczba suplementów oraz odżywek – stworzonych specjalnie z myślą o osobach uprawiających sporty siłowe (ciekawą ofertę w internecie posiada sklep Świat Supli). Jedną z ważnych korzyści (poza stymulacją samych mięśni do szybszego przyrostu), jakie wynikają z przyjmowania takich preparatów jest poprawa działania układu odpornościowego, co redukuje niebezpieczeństwo infekcji, występujące zazwyczaj przy dużym obciążeniu organizmu.

Wszyscy, którzy trenują intensywnie, mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na większość składników odżywczych – zwłaszcza białko, węglowodany oraz wspomniane witaminy i minerały.

Duża liczba ćwiczących, by uzupełnić powstające w ten sposób niedobory, sięga po specjalne suplementy – witaminy dla sportowców. Z reguły pomaga to w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz odpowiedniej wydolności. Warto poznać ofertę sklepów z witaminami dla sportowców.

Jakie witaminy i minerały dla aktywnych – kompleks witamin dla sportowców

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B korzystnie wpływają na metabolizm białek oraz węglowodanów. Skutkuje to lepszym przyswajaniem tych związków. Pełnią także istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Wspierają większość przemian energetycznych w naszym ciele, wspomagają spalanie kalorii. Mogą też wyraźnie wpłynąć na poziom odczuwanego zmęczenia.

Witamina C

Ten popularny środek na przeziębienie wspomaga produkcję kolagenu, czyli białka, które nie tylko pomaga utrzymać dobry wygląd skóry, ale pełni też kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniej kondycji stawów. Witamina C wpływa korzystnie na wchłanianie innych składników odżywczych, w tym żelaza, które z kolei stymuluje wchłanianie tlenu przez komórki organizmu.

Witamina A

Jest niezwykle istotna dla każdego ćwiczącego, gdyż jej działanie jest odpowiedzialne za syntezę hormonów nadnerczy, co ma bezpośrednie przełożenie na prawidłowe działanie mięśni.

Witamina D

Pomaga utrzymać mocne kości oraz elastyczne stawów. Jej obecność przeciwdziała osłabieniu przewodnictwa nerwowego w mięśniach.

Witamina E

Poprawia tempo regeneracji uszkodzonych w wyniku przetrenowania lub kontuzji włókien mięśniowych. Ma wyraźny wpływ na zmniejszenie uczucia zmęczenia. Łagodzi też bolesne skurcze. Może przyczynić się do zmniejszenia dyskomfortu, związanego z zakwasami po wycieńczającym treningu.

Magnez

To sprawdzony środek na skurcze mięśni. Pomaga też we wzroście masy mięśniowej. Wpływa pozytywnie na układ nerwowy, koncentrację oraz poziom energii. Może redukować poczucie znużenia i zmęczenia.

Jeżeli powyższy spis działa przekonująco – warto odwiedzić profesjonalnie zaopatrzony sklep z witaminami dla sportowców. Jest ich na rynku wiele, zarówno w wersji stacjonarnej, jak i wirtualnej. Korzystanie ze sklepów internetowych ma tę zaletę, że możemy poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z asortymentem. Na koniec uwaga: nawet najbardziej zaawansowane odżywki oraz inne tego typu preparaty nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety, składającej się z możliwie naturalnie przygotowanych warzyw i mięsa.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*