Poznaliśmy gospodarza Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu na 10 km

Poznaliśmy gospodarza Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu na 10 km
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To już pewne – 11. edycja PZLA Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu na 10 km odbędzie się w Goleniowie, nieopodal Szczecina. Organizacją imprezy zajmie się miejscowy OSiR.

Do tej pory mężczyźni walczyli o tytuł mistrza Polski na pętli o długości 940 metrów w Gdańsku, w ramach Biegu św. Dominika. Nie inaczej miało być w tym roku i zawody pierwotnie planowano tradycyjnie na początek sierpnia. Wszelkie ambicje organizatorów pokrzyżowała jednak pandemia, w związku z czym bieg musiał zostać przełożony. W komunikacie dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie możemy przeczytać, że Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył patronat nad mistrzostwami właśnie tamtejszej jednostce.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, PZLA Mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu na 10 km odbędą się w święto 11 listopada bieżącego roku, jako impreza towarzysząca XXXII Goleniowskiej Mili Niepodległości oraz Biegowi Gaz-System S.A. na 10 km. Zawodnikom przyjdzie rywalizować na pętli, którą podczas wyścigu pokonywać będą trzykrotnie.

Zgodnie z panującymi obostrzeniami, biegacze zostaną podzieleni na 250-osobowe grupy uformowane na podstawie najlepszego wyniku z poprzedniego lub obecnego sezonu, który każdy uczestnik ma obowiązek podać podczas rejestracji. Mistrzostwa rzecz jasna nie są przeznaczone jedynie dla profesjonalistów – spróbować swoich sił na dziesięciokilometrowej trasie mogą również osoby uprawiające bieganie rekreacyjnie.


https://www.facebook.com/obieganiu/posts/2497904403606309

Do tej pory Mistrzostwa Polski odbywające się nieprzerwanie od 2010 roku w Gdańsku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów. Etatowym triumfatorem wyścigu jest zawodnik Pomeranii Szczecinek – Marcin Chabowski, który na swoim koncie ma już siedem złotych medali. 34-letni lekkoatleta, jeśli tylko pojawi się podczas tegorocznej edycji, z pewnością będzie chciał powiększyć swój imponujący dorobek.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*