Walentynki na sportowo. Gdzie aktywnie spędzić czas w święto zakochanych?

Walentynki na sportowo. Gdzie aktywnie spędzić czas w święto zakochanych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Walentynki to wyjątkowy dzień, na który z utęsknieniem czekają również miłośnicy aktywności fizycznej. Co roku aż roi się bowiem od imprez sportowych organizowanych z okazji święta zakochanych. Nie inaczej będzie w 2021 – w związku z poluzowaniem obostrzeń od piątku 12 lutego, amatorzy różnych dyscyplin już wkrótce będą mogli wrócić do towarzyskiej rywalizacji!

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej cieszy się sławą jednego z najbardziej lubianych wyścigów na południu Polski i każdorazowo tłumnie przyciąga miłośników lekkoatletyki z wielu regionów kraju. Tegoroczna rywalizacja przyjmie jednak nieco inny kształt, bowiem bieg został przeniesiony do świata wirtualnego. Od 14 lutego aż do 5 marca zawodnicy muszą we własnym zakresie pokonać trasę o dystansie przynajmniej 5 km. Wobec zmiany formatu zawodów, tym razem zabraknie klasyfikacji generalnej, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Aby zgłosić swój udział w wyścigu, wystarczy wejść na stronę internetową dostartu.pl, znaleźć interesujący nas bieg, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Opłata wpisowa wynosi 30 zł i nie podlega zwrotowi.

Wszystko o Biegu Walentynkowym w jednym miejscu 🙂

Opublikowany przez Pogoria Biega Niedziela, 7 lutego 2021

Kolejną wartą uwagi imprezą jest Walentynkowy Rajd Nordic Walking, który rozpocznie się 14 lutego o godz. 9:00 przy zamku na wodzie w Wojnowicach. Nadrzędnym celem tego wydarzenia jest rozpowszechnianie dyscypliny nordic walking oraz przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia. Co istotne, udział jest całkowicie bezpłatny, a zmagania mają charakter wyłącznie towarzyski, zatem jedyne, o co muszą zadbać uczestnicy to odpowiedni strój, sprzęt oraz dobry humor i chęć przeżycia niezapomnianej przygody. Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem grupy wydarzenia na Facebooku lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 603 447 003.

Opublikowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini Poniedziałek, 8 lutego 2021

Walentynki można spędzić aktywnie, niosąc przy okazji pomoc potrzebującym, do czego gorąco zachęcają członkowie Grupy Biegaczy „Skórzec Biega”. W weekend 13-14 lutego od godz. 12:00 w Nowej Dąbrówce rozgrywany będzie Noworoczno-Walentynkowy Bieg Charytatywny. Cel wydarzenia jak zwykle jest szczytny – organizatorzy wspierają tym razem zakup kosztownego mobilnego USG dla fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają, że marszobieg w żadnym wypadku nie będzie imprezą wirtualną, a jego uczestnicy pokonają realną trasę. Wedle uznania można przebiec lub przemaszerować z kijkami 7 albo 12 km. Ciekawostkę stanowi fakt, że przygotowano trasę przeznaczoną specjalnie dla małżeństw – jak na bieg odbywający się w święto zakochanych przystało!

Po malutku zamykamy listy startowe na NOWOROCZNO – WALENTYNKOWY CHARYTATYWNY MARSZOBIEG GBSB
W tej chwili zgłoszonych…

Opublikowany przez Grupa biegaczy Skórzec BIEGA Środa, 10 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*