„All you need is running”. Biegacze-amatorzy z całego świata wystartują w wirtualnym półmaratonie

„All you need is running”. Biegacze-amatorzy z całego świata wystartują w wirtualnym półmaratonie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sobotę 17 października odbędzie się w Gdyni kolejna edycja międzynarodowych Mistrzostw Świata w półmaratonie. Na dystansie 21,1 km będą rywalizować najlepsi lekkoatleci z całego świata. Nie oznacza to jednak, że tego dnia amatorzy biegania wystąpią wyłącznie w roli obserwatorów – specjalnie dla nich organizowany jest wirtualny półmaraton.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 pierwotnie miały odbyć się w niedzielę 29 marca, ale w związku z pandemią COVID-19 impreza została ostatecznie przełożona na jesień. W październikowym wydarzeniu wystartuje około 300 biegaczy z 62 krajów świata, wśród których nie zabraknie rzecz jasna Polaków. W tym roku równolegle z absolutnymi profesjonalistami pobiegną pasjonaci z niemal wszystkich zakątków globu!

Wirtualny półmaraton daje bowiem możliwość startu z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej – zgodnie z głównym hasłem wydarzenia „All you need is running”, liczy się miłość do biegania i chęć dołączenia do niebagatelnego przedsięwzięcia. Podczas gdy największe gwiazdy będą rywalizować na torze w Gdyni, cała społeczność biegaczy zjednoczy się, by wspólnie pokonać dystans 21,1 km. Istotne jest ukończenie zawodów, zaś sam wynik schodzi na dalszy plan. Do uczestnictwa w wirtualnym półmaratonie zachęcają także największe osobistości, jak mistrzyni świata na połowie królewskiego dystansu Paula Radcliffe, czy szef światowej lekkoatletyki Sebastian Coe, który przekonuje, że będzie to wydarzenie o randze historycznej.

W weekendowych zawodach wezmą udział osoby w każdym wieku, a start jest całkowicie bezpłatny. Warto pamiętać, że bieg jest wirtualny tylko z nazwy. Aplikacja służy jedynie uwiecznieniu wyników, natomiast emocje i wysiłek włożony w pokonanie trasy będą już jak najbardziej realne.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*