Pomysły na ćwiczenia w outdoorze

Pomysły na ćwiczenia w outdoorze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz dbać o formę na świeżym powietrzu, ale nie masz pomysłu, jak wrócić do ćwiczenia na zewnątrz po zimowej przerwie? Zobacz, co może się u Ciebie sprawdzić!

Jogging i nordic walking

Jeśli lubisz cardio i chcesz poprawić swoją wydolność, doskonałe będą dla Ciebie bieganie lub marsze z kijkami. W zależności od stopnia swojego zaawansowania, możesz z łatwością dobierać poziom trudności i długość tras oraz modyfikować tempo, żeby sport był wymagający, ale nie wyczerpujący.

Warto też pamiętać o dobrej praktyce treningu wysiłkowego – nie należy jeść dużych posiłków na dwie godziny przed ćwiczeniem, chociaż nie poleca się też trenować zupełnie na czczo. Tuż przed wysiłkiem powinno się wypić pół szklanki wody, natomiast po powrocie – rozciągnąć się i zjeść białkowy posiłek. Dzięki takim nawykom, Twój trening może stać się przyjemniejszy, bardziej efektywny, a przede wszystkim zdrowszy.

Nie zapominaj również o treningu siłowym. Wykonuj serie ćwiczeń wzmacniające konkretne partie mięśni i pracuj z obciążeniem. Dzięki regularnym aktywnościom cardio i siłowym, osiągniesz dużo lepsze efekty – poprawisz kondycję i wydolność, rozwiniesz siłę, mobilność i wytrzymałość. A jeżeli monotonne i nieskomplikowane technicznie ćwiczenia nie są dla Ciebie wystarczające, sprawdź treningi na świeżym powietrzu w mniej standardowym ujęciu tutaj: https://bravenetic.pl/sport/aktywnosci-dla-osob-lubiacych-intensywny-wysilek/.

Cycling

Doskonałym pomysłem na uprawianie sportu na zewnątrz jest też jazda na rowerze. Dzięki zaangażowaniu wielu grup mięśni, ćwiczenie w ten sposób jest bardzo wymagające i rozwijające. W większości dużych miast w Polsce istnieją ścieżki rowerowe lub obszary, gdzie można poruszać się bezpiecznie tym pojazdem – a spragnieni większych wyzwań z pewnością znajdą dla siebie szlaki leśne lub biegnące przez lokalne wzniesienia.

Warto jednak pamiętać, że aby bezpiecznie poruszać się rowerem, należy regularnie go serwisować i sprawdzać jego stan techniczny. Przed jazdą upewnij się, że hamulce działają poprawnie, a lampki rowerowe przednie i tylne są sprawne. Nie zapomnij też o noszeniu odblasków, zwłaszcza, jeśli będziesz poruszać się w obszarach, w których możesz spotkać samochody. 

Siłownie zewnętrzne

W coraz większej ilości miasto powstają zewnętrzne, dostępne dla wszystkich obszary, gdzie można znaleźć maszyny do ćwiczeń. Sprawdź, czy w Twoim miejscu zamieszkania również istnieją takie inicjatywy – dzięki nim ćwiczenia, które do tej pory wykonywałeś tylko na siłowni, możesz przenieść na świeże powietrze!

To doskonałe rozwiązanie, nawet, jeśli nie zawsze masz czas i ochotę ćwiczyć na zewnątrz. Warto od czasu do czasu zaplanować sobie taki trening. Świeże powietrze i bezpośredni dostęp światła słonecznego na pewno pozytywnie wpłyną na Twoje zdrowie i mobilizację.

Zdj. główne: Arek Adeoye/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*