Narty za granicą – gdzie wyjechać?

Narty za granicą – gdzie wyjechać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon zimowy dla wielu oznacza wielogodzinną zabawę na stokach narciarskich. Na etapie planowania wypoczynku zimowego warto przeanalizować swoje potrzeby, wymagania, a także możliwości finansowe, do których można dostosować miejsce wyjazdu. Często kraje cenione za letnie atrakcje spełniają również wymagania dostosowane do zimowych rozrywek. Podpowiadamy, jakie nieoczywiste miejsca za granicą sprawdzą się idealnie jako kurorty narciarskie.

Turcja to dobry pomysł nie tylko na lato

Turcja to kraj kojarzony w większości przypadków z opalaniem, kąpielami i odpoczynkiem w luksusowych hotelach. Niewiele osób jednak wie, że region ten znany jest również ze stoków narciarskich, zapewniających masę rozrywki dla całej rodziny. Na terenie Turcji funkcjonuje wiele kurortów zimowych, czynnych od połowy grudnia aż do połowy maja. 

Jednym z najstarszych w Turcji, bo funkcjonującym już od ponad wieku regionów narciarskich jest Erzurum. Na jego terenie ulokowano 27 tras narciarskich, które różnią się między sobą długością czy stopniem trudności. Poza nimi fani jazdy na nartach czy snowboardzie znajdą wiele miejsc dostosowanych do szusowania poza stokiem. Niewątpliwym plusem spędzania ferii zimowych w Turcji jest pogoda. Niewielkie opady śniegu, mało wiatru i świecące słońce sprawiają, że spędzający tam czas urlopowicze mogą podziwiać niezwykle urokliwe widoki. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/narty-w-turcji/.

Ile kosztują zimowe wakacje w Turcji?

Niepowtarzalny klimat i niezwykłe okoliczności przyrody to nie jedyne argumenty przemawiające za spędzeniem wakacji narciarskich w tym azjatyckim kraju. Za wyborem Turcji jako cel podróży urlopowej przemawiają również ceny, które są zdecydowanie niższe niż w przypadku polskich, francuskich czy włoskich kurortów zimowych. Nawet licząc wyższe ceny za przelot, narty w Turcji wciąż pozostają atrakcyjną finansowo alternatywą. W tym kraju zdecydować się można na urlop z zakwaterowaniem w wysokiej klasy hotelu, lokalne wycieczki czy opiekę pilotów.

Narty na Ukrainie, czyli bliżej i taniej

Na co można liczyć, decydując się wyjechać na narty na Ukrainie? Jeśli posiadamy ograniczony budżet, a chcemy poczuć odrobinę luksusu, wakacje zimowe na Ukrainie to idealne rozwiązanie. Decydując się na wizytę w Bukovelu, czyli kurorcie mieszczącym się koło 250 kilometrów od polsko-ukraińskiej granicy, zyskujemy możliwość wypoczynku w ośrodku położonym na zboczach Karpat. Dla fanów zimowych sportów przygotowano tam aż 61 tras zjazdowych, zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i specjalistów w narciarstwie czy snowboardzie. Zjazdy odbywają się głównie z góry Dovgi, która wspina się 1372 metry nad poziomem morza. Prowadzą do niej wyciągi krzesełkowe, co umożliwi proste dostanie się na sam szczyt.

Bukovel to świetna alternatywa dla wakacji w Alpach. Dzięki temu, że znajduje się blisko Polski, dotrzeć tam można bez problemu samochodem lub nawet komunikacją publiczną. Na terenie ośrodka na wypoczywających czeka cała masa atrakcji. W kurorcie Bukovel znaleźć można lodowisko, kręgielnie, sklepy czy pijalnie mineralnych wód. Dodatkowo ośrodek ten tętni życiem nocnym i gastronomicznym, a na jego uliczkach do dyspozycji urlopowiczów pozostają liczne restauracje, puby czy bary. Malownicze miasteczko zachęca również do pieszych wycieczek i spacerów po skalistych zboczach. 

Narty na Ukrainie to gwarancja udanego wypoczynku dla całej rodziny. Niższe koszty i krótka podróż to jedne z licznych zalet tego miejsca. Bukovel zapewnia szereg aktywnych atrakcji, niesamowite widoki oraz świetną, wschodnią kuchnię, której warto spróbować.

Fot. Clement Delhaye/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*