Polskie lasy domem dla biegaczy. Druga edycja „Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY” już wystartowała!

Polskie lasy domem dla biegaczy. Druga edycja „Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY” już wystartowała!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W miniony weekend wystartowała druga edycja treningów pod hasłem „Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY”. Podobnie jak podczas inauguracyjnej edycji, uczestnicy będą mieli okazję zażywania swej ulubionej aktywności na łonie natury pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki. Inicjatywa potrwa niemal dwa miesiące, aby we wrześniu powrócić po wakacyjnej przerwie!

Las stanowi naturalne środowisko dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej, niezależnie od poziomu zaawansowania. Wielokrotnie udowadniano bowiem, że ćwiczenia na łonie przyrody mają nieoceniony wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Nie dziwi więc, że Lasy Państwowe udostępniają biegaczom coraz szerszą gamę drzewiastych terenów.

„Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY” to przedsięwzięcie, w ramach którego na malowniczych terenach 26 nadleśnictw regularnie będą odbywały się godzinne treningi biegowe przeznaczone dla profesjonalistów, stałych bywalców polskich lasów oraz osób dopiero rozpoczynających swoją przygodą z lekką atletyką. Udział w inicjatywie jest całkowicie bezpłatny, co biorąc pod uwagę możliwość pracy z doświadczonymi trenerami należy rozpatrywać w kategoriach prawdziwej gratki!

Spotkania w sesji wiosennej będą miały miejsce w weekendy od 8 maja do 19 czerwca. Po tym czasie czeka nas przerwa wakacyjna, aczkolwiek zapalonych biegaczy uspokajamy: „Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY” odbędzie się również jesienią, w każdą sobotę i niedzielę od 4 września do 19 grudnia. Leśne treningi już się rozpoczęły, jednak sytuacja związana z pandemią wciąż rozwija się bardzo dynamicznie, wobec czego warto śledzić stronę biegambolubie-lasy.pl, gdzie będziemy na bieżąco informowani o ewentualnych zmianach w zaplanowanym harmonogramie.

2 sezon ogólnopolskiej akcji treningów leśnych ” Trenuj w lesie – BiegamBoLubię LASY” rozpoczęty !

Lasy Państwowe Trenuj w lesie

Opublikowany przez Biegam Bo Lubię LASY Sobota, 8 maja 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*