Czerwiec w Trójmieście pod znakiem aktywności fizycznej. Liczne imprezy na horyzoncie!

Czerwiec w Trójmieście pod znakiem aktywności fizycznej. Liczne imprezy na horyzoncie!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czerwcu pod względem imprez związanych z aktywnością fizyczną zdecydowanie króluje Pomorze, gdzie dopiero co odbyło się kilka ciekawych wydarzeń, a na horyzoncie zaczynają pojawiać się kolejne atrakcyjne inicjatywy. Co tym razem przygotowali organizatorzy dla miłośników sportu z północnej części kraju?

Pod patronatem sopockiego MOSiR-u odbędą się XXVI Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2021. Wyścig w zależności od kategorii, na które zostaną podzieleni uczestnicy, obejmie trzy trasy: 500 m (dzieci 7-10 lat), 1650 m (młodzicy) oraz 4250 m (pozostałe kategorie wiekowe). Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony Family Cup. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 20 czerwca, natomiast pierwszy start będzie miał miejsce o godzinie 11.

Przypomnijmy, że niedawno został rozegrany również bieg pod hasłem „Sopockie Lato”. Trasa o łącznym dystansie 5 km prowadziła przez urokliwe tereny Łysej Góry w Sopocie. ​Wszyscy uczestnicy, którym udało się ukończyć wyścig otrzymali pamiątkowy medal, a na najlepszych biegaczy-amatorów czekały statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Garść zdjęć z sobotniego biegu Sopockie Lato – Bieg pod górę 🥰
📷 fot. Karolina Konieczna

Opublikowany przez MOSiR Sopot Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają także do udziału w bezpłatnych, rodzinnych wędrówkach w ramach popularnego programu „Aktywuj się w Gdańsku!”. Inicjatywa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i pozostałych entuzjastów aktywnej turystyki rekreacyjnej. Trzecia tegoroczna wyprawa odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 27 czerwca. W planach jest ambitna trasa o długości 7,5 km.

Foto wyróżniające: Łukasz Katlewa, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*