Otylia Jędrzejczak walczy z utonięciami – co robi nasza mistrzyni?

Otylia Jędrzejczak walczy z utonięciami – co robi nasza mistrzyni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska pływaczka zaangażowała się w stworzenie projektu „Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą”, który ma za zadanie zwiększać świadomość osób wypoczywających nad wodą.

Akcja powstała jako jedna z inicjatyw Fundacji Otylii Jędrzejczak, która na co dzień wspiera młodych sportowców zajmujących się pływaniem. Projekt „Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą” został zorganizowany już po raz drugi i ponownie przyciągnął dużą liczbę zainteresowanych osób. Podczas finału tegorocznej akcji uczestnicy mogli posłuchać wykładów Otylii Jędrzejczak i ratowników WOPR, wziąć udział w  kursie pierwszej pomocy, obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego czy samodzielnie pokonać specjalnie przygotowany tor edukacyjno-ratowniczy.

Pogarszające się statystyki 

Według danych udostępnionych przez polskie służby ratownictwa oraz policję z każdym rokiem zwiększa się liczba osób, które zmarły w wyniku utonięcia. Według statystyk najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą związane są z brakiem znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawurą oraz alkoholem. 

Inicjatywa polskiej mistrzyni olimpijskiej ma być jednym ze sposobów na poprawę obecnej sytuacji. Według opublikowanych danych podczas dwóch miesięcy wakacji w tym roku utonęło 126 osób. 

Photo by Cameron Spencer/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*