Półkolonie sportowe odwołane

Półkolonie sportowe odwołane
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje w dobie koronawirusa wyglądają zupełnie inaczej niż dotychczas. Trzeba rezygnować nie tylko z wielu zagranicznych kierunków, ale również półkolonie organizowane w kraju muszą dostosować się do licznych obostrzeń.

Dzieci nie skorzystają z oferty półkolonii sportowych

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, wielu organizatorów zrezygnowało w tym roku z organizacji corocznych turnusów sportowych w charakterze miejskich półkolonii. Dla niektórych wytyczne Sanepidu dotyczące zakresu bezpieczeństwa okazały się zbyt rygorystyczne i doszli do wniosku, że nie są w stanie im sprostać.


https://www.facebook.com/kataguruma.gliwice/posts/3082432411795242

 

Coraz większa liczba zakażeń

Po okresie wyciszenia, w którym liczba dobowych zakażeń utrzymywała się na stałym poziomie, nastąpił moment nagłego wzrostu. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia podaje informacje o coraz liczniejszych pozytywnych wynikach testów na koronawirusa.

W sytuacji, kiedy każde większe skupisko osób jest potencjalnym źródłem zagrożenia, lepiej będzie zorganizować dziecku indywidualny wypoczynek niż posyłać na półkolonie, gdzie podczas zajęć sportowych miałoby kontakt z wieloma osobami.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*