ORLEN Otwarte Mistrzostwa Polski 4X już w ten weekend!

ORLEN Otwarte Mistrzostwa Polski 4X już w ten weekend!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W sobotę 26 września odbędą się ORLEN Otwarte Mistrzostwa Polski w Four Cross (4X) – niezwykle widowiskowej dyscyplinie kolarstwa górskiego. Jesienne zmagania na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju zostały włączone w obchody Jubileuszu Stulecia Kolarstwa Polskiego.

Słynne uzdrowisko w powiecie wałbrzyskim stało się etatowym organizatorem zawodów kolarskich four-cross. Ostatnie mistrzostwa w Szczawnie-Zdroju odbyły się stosunkowo niedawno, bowiem w sierpniu ubiegłego roku. Ponadto gmina miała okazję organizować turnieje zarówno w 2017, jak i 2018 roku.Konkurencja 4X jest niezwykle widowiskowa i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To prawdopodobnie najbardziej dynamiczna odmiana kolarstwa górskiego. Kolarzom przychodzi mierzyć się z bardzo trudną technicznie trasą pełną różnej wielkości skoczni, które generują także urazy. Na tor wjeżdża jednorazowo czterech zawodników, z których dwójka kwalifikuje się do następnego etapu.

Sportowcy będą w tym roku rywalizować w następujących kategoriach: junior i juniorka, orlik i orliczka, elita mężczyzn i elita kobiet oraz masters mężczyzn i masters kobiet. Wśród uczestników nie zabraknie krajowej czołówki, która niezwykle ceni sobie wyścigi na nowoczesnym obiekcie w Szczawnie-Zdroju o długości 400 metrów, zaliczanym do najpiękniejszych torów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dość powiedzieć, że w dolnośląskim uzdrowisku rozgrywane są zawody rangi Pucharu Polski i Pucharu Świata, a sama gmina ma nadzieję na organizację Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Poza zawodnikami ze ścisłego topu, swoich sił będą mogli spróbować także amatorzy rowerowych wyścigów. Udział może wziąć każda osoba, która ukończyła 15. rok życia oraz nie posiada licencji UCI i PZKol. Młodsi kolarze mogą jednak odetchnąć z ulgą – odbędzie się także wyścig o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju, przeznaczony specjalnie dla nich (12-14 lat).

Aktualnie trwa drugi termin zapisów, a opłata startowa zarówno dla zawodników licencjonowanych, jak i amatorów wynosi 50 złotych. Ci, którym udało się zarejestrować online przed 20 września, zapłacą jednak tylko 30 zł. Płatności będzie można dokonać w biurze zawodów w sobotę 26 września od godziny 13:30. Pierwszy start o godzinie 17:00, runda finałowa o 18:15, zaś uroczystą dekorację zaplanowano na 20:00. Oprócz pucharów i dyplomów, na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Mistrzowie Polski otrzymają też specjalne koszulki potwierdzające ich triumf w turnieju.Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*