„Policz się z cukrzycą” – flagowy bieg WOŚP w nietypowej odsłonie

„Policz się z cukrzycą” – flagowy bieg WOŚP w nietypowej odsłonie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na początku przyszłego roku odbędzie się 15. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”, który od lat towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna odsłona charytatywnej rywalizacji zostanie rozegrana w formule wirtualnej.

Do tej pory dziesiątki tysięcy biegaczy w pomarańczowych strojach pokonywało ulicami Warszawy dystans 5 km, wspierając tym samym osoby chore na cukrzycę. W przyszłym roku, ze względu na rygor sanitarny oraz wszechobecne ograniczenia, impreza będzie musiała zostać przeniesiona do świata wirtualnego. Wszelkie wpływy z pakietów startowych tradycyjnie trafią na konto WOŚP, a następnie będą przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

„Tym razem biegniemy w tzw. rozproszeniu i to uczestnicy decydują, gdzie biegną i w jakim kierunku. Do pokonania jest 5 kilometrów, które można przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze – grunt, żeby o własnych siłach. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pobiegną z nami i tym samym pomogą kupić kolejne pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą” – zachęca do udziału Jerzy Owsiak, założyciel oraz prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cytowany przez serwis biegowe.pl.

Decyzja dotycząca długości trasy, a także sposobu jej pokonania zostaje zatem po stronie uczestników, choć wspomniane 5 km to dystans minimalny. Pomiędzy 8 a 10 stycznia biegacze będą mogli z dowolnego miejsca na świecie stanąć do towarzyskich zawodów i wyrazić w ten sposób solidarność z diabetykami. Wszystko za sprawą nowoczesnej aplikacji AllYouNeedIsRunning.

Pierwszy krok podczas rejestracji to założenie indywidualnego konta na platformie Slotmarket.pl, gdzie można wykupić wyceniony na 50 zł pakiet startowy. W jego skład wchodzi również niezbędny sprzęt, a więc koszulka biegowa oraz numer startowy. Po wykupieniu pakietu przyznawany jest specjalny kod, który następnie należy wpisać na AllYouNeedIsRunning, pieczętując tym samym swój udział w wyjątkowej edycji biegu „Policz się z cukrzycą”!


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*