Gratka dla miłośników piłki halowej – wkrótce wystartuje druga edycja Grand Prix Wielkopolski!

Gratka dla miłośników piłki halowej – wkrótce wystartuje druga edycja Grand Prix Wielkopolski!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie paraliżuje na szczęście wszystkich turniejów sportowych – niebawem rusza II edycja „Grand Prix Wielkopolski”. Organizatorem futsalowych zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

Rywalizacja będzie obejmować cykl trzech turniejów, przy czym organizator zaznacza, że każda drużyna wedle własnego uznania może wziąć udział w dwóch lub nawet jednym z nich. Brak uczestnictwa w którychkolwiek zmaganiach skutkuje jednak brakiem możliwości otrzymania końcowego tytułu mistrza Wielkopolski w piłce halowej. Nie oznacza to natomiast, że taki zespół nie będzie miał szans na zgarnięcie wartościowych nagród. Każdy turniej jest bowiem traktowany jako odrębna całość, a na jego zakończenie planuje się dekorację oraz wręczenie pucharów.

Zawodnicy będą występować w pięcioosobowych zespołach – czterech graczy w polu + bramkarz. Na każdym z trzech turniejów pojawi się maksymalnie 16 drużyn. Spotkania będą rozgrywane na głównym obiekcie Hali Widowiskowo-Sportowej w Suchym Lesie przy ul. Szkolnej 20. Podczas meczów obowiązują zmiany hokejowe (a więc powrotne), a rozmiar bramek wyniesie 3×2 metra.

Opublikowany przez GOS Suchy Las Poniedziałek, 28 września 2020

Pierwsze zawody odbędą się już w sobotę 28 listopada, kolejne w niedzielę 13 grudnia, natomiast wielki finał zostanie rozegrany w sobotę 9 stycznia 2021 roku. Po każdej z imprez wyróżnienia otrzymają zawodnicy, którzy zajmą cztery pierwsze miejsca w kategoriach „Najlepszy Bramkarz”, „Najlepszy Strzelec” i „Najlepszy Zawodnik”. Dodatkowo gracze znajdujący się na podium mogą liczyć na nagrody pieniężne – za pierwszą lokatę przewidziano sumę 800 zł, za drugą 500 zł, zaś zajęcie trzeciej pozycji będzie premiowane kwotą w wysokości 300 zł.

Wielki finał wyłoni trzy najlepsze zespoły cyklu Grand Prix oraz triumfatora II edycji „Grand Prix Wielkopolski”, który poza wyróżnieniem otrzyma dodatkowy talon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. Opłata wpisowa do każdego turnieju wynosi 500 zł, a za wykupienie całego pakietu zapłacimy 1400 zł.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*