Nowe obostrzenia w sporcie amatorskim. Obiekty sportowe znów zamknięte!

Nowe obostrzenia w sporcie amatorskim. Obiekty sportowe znów zamknięte!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środowe popołudnie przyniosło fatalne wieści dla miłośników aktywności fizycznej – w związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem polski rząd zdecydował się wprowadzić rozszerzone zasady reżimu sanitarnego. Nowe obostrzenia mocno dotkną świat sportu amatorskiego, bowiem od najbliższej soboty niedostępne będą niemal wszystkie obiekty sportowe.

Kolejny lockdown w Polsce już wkrótce stanie się faktem. W ostatnich tygodniach stopniowo wprowadzano szczególne restrykcje w kilku województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. Na środowej konferencji prasowej okazało się jednak, że od soboty 20 marca obostrzenia będą obowiązywały już na terenie całego kraju.

Dla branży sportowej oznacza to rzecz jasna całkowite zamrożenie. Amatorów wodnego szaleństwa z pewnością zmartwi fakt, że znów zawieszona zostanie działalność basenów i aquaparków. Dostępne będą jedynie obiekty przeznaczone dla członków kadry narodowej oraz te związane z działalnością leczniczą. Podobny los spotka do niedawna pękające w szwach stoki narciarskie. Nieczynne dla klientów pozostaną również korty tenisowe, siłownie czy centra fitness.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sportowcom-amatorom pozostaną wyłącznie aktywności na świeżym powietrzu, takie jak spacery, bieganie czy jazda na rowerze. Nowe obostrzenia wstępnie mają obowiązywać do piątku 9 kwietnia, ale historia pokazuje, że w dobie pandemii wszelkie deklarowane terminy mogą jeszcze wielokrotnie ulegać zmianom.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*